Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Šiaurės vandenys

Ian McGuire

Šiaurės vandenys

Banginių medžioklė skirta tikriems vyrams! Anglija, 1850-ieji. Laive, plaukiančiame į Arktį, susitinka du moralės neturintys vyrai: harpūnininkas Henris Draksas ir buvęs karo gydytojas Patrikas Samneris. Pirmasis yra žiaurus psichopatas žudikas, o antrasis – bėglys, kuris slapstosi nuo teisėsaugos ir todėl sutinka eiti laivo mediko pareigas.

Laivo įgulai radus nužudytą berniuką, Samneris imasi veiksmų. Arktinės žiemos tamsoje, neišvengus abiejų vyrų akistatos, kyla lemtingas klausimas: kas išgyvens iki pavasario?

2016 m. Iano McGuire’o romanas „Šiaurės vandenys“ įtrauktas į „New York Times“ geriausių knygų dešimtuką, kūriniui skirta „Man Booker“ premija. 2017 m. knygos autorius pelnė „RSL Encore“ apdovanojimą už geriausią metų romaną, kuris tais pačiais metais dar buvo įtrauktas į trumpąjį dienraščio „LA Times“ knygų premijos sąrašą.

Pagal romaną „Šiaurės vandenys“ yra sukurtas mini serialas „The North Water“. 2022 m. Kanados ekrano apdovanojimuose jis buvo nominuotas geriausio draminio serialo kategorijoje.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas