lt

Knygos „Antrininkė“ pristatymas

Vaikų biblioteka

Lapkričio 7 d. (antradienį) 18 val. Vaikų bibliotekoje Po skliautu pristatoma Virginijos Kulvinskaitės knyga „Antrininkė“. Vakare dalyvaus autorė Virginija Cibarauskė ir poetė, literatūros kritikė Lina Buividavičiūtė.

Pirmą eilėraščių knygą Virginija Kulvinskaitė pavadino „Antrininkė“ – matematika akivaizdžiai nėra šio rinkinio šifro raktas. Gal psichoanalizė? Tada reikėtų skenuoti kiekvieną rašytoją, kalbančią keliais balsais. Ir nors gyvenimas knygoje nekovoja su literatūra (todėl ir nepralaimi!), „Antrininkės“ savas kambarys yra poezijoje, o ne nuomojamame bute.Kodėl ne autoportretas, ne autobiografija, o būtent antrininkė – fantomas, kvestionuojantis autorės poziciją? Kas kalba – Virginija, ar jos kopija? Virginija Kulvinskaitė kaip Virginijos Cibarauskės alter ego ar Antrininkė kaip alegorija, vidinis nežinomos, nepripažintos tapatybės balsas? Autorė kaip antrininkė yra neįprasta lietuvių poezijos figūra, nes dauguma rašytojų yra pirmininkai – savo literatūrinio pasaulio kūrėjai.

Antrininkė negali sutapti su ta, kurią įkūnija. Tačiau Virginijos poezijoje vyksta būtent tai – autorė neriasi iš senos odos, tuo pat metu augindama naują. Savistaba nevirsta saviapgaule – nei literatūrine, nei biografine prasme. Bet susidvejinimo momentas išlieka – tarsi ji rašytų ir filmuotų tuo pat metu. Taupi, nepagražinta kalba ir kontrastingi vaizdiniai kuria ekspresionistiniam kinui artimą atmosferą.

Laima Kreivytė

Elektroninę knygą išleido leidykla „Naujas vardas“ – kūrinį nemokamai galite parsisiųsti čia: https://naujasvardas.lt/knygos/virginija-kulvinskaite-antrininke-poezija/

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Telefonas: 85 261 8520
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA