Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Edukacija „Skaitome bibliotekoje“

Edukacija „Skaitome bibliotekoje“

Mums labai svarbu sukurti tokią bibliotekos aplinką, kurioje patogiai ir smagiai jaustųsi visi. Todėl labai didžiuodamiesi pristatome kartu su partneriais iš asociacijos „Lietaus vaikai“ ir lektorėmis Elena Gasiulyte bei Rūta Norkūne vykdomą projektą „Autizmo spektro sutrikimas ir biblioteka: misija įmanoma!“. Projekto tikslas – kelti Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojų, įtraukiant ir mokyklų bibliotekininkus, profesines kompetencijas darbui su autizmo spektro sutrikimą turinčiais vaikais savo bibliotekose, bei tobulinti ir plėsti bibliotekose teikiamas paslaugas.

Viena iš projekto užduočių – sukurti edukacinį užsiėmimą, kurio metu vaikai būtų supažindinti su bibliotekos aplinka ir knyga, taip pat lavintų savo socialinius ir kognityvinius įgūdžius. Tad šią savaitę mėlynos pėdutės pakvietė vaikus ir jų tėvelius dalyvauti bandomuosiuose užsiėmimuose „Skaitome bibliotekoje“. Jų metu buvo skaitoma E. Colin knyga „Baltųjų debesų gatvė“ ir vaikų laukė net 7 paslaptingos dėžės, kuriose slėpėsi vis kitokie, skirtingų įgūdžių lavinimui specialiai skirti užsiėmimai. Jie lietė skirtingus paviršius, ieškojo kriauklyčių smėlio paplūdimyje, atpažino garsus, dėliojo korteles, bandydami atrasti, kas yra paukštis, o kas ne, ieškojo savo atspindžio veidrodiniuose kamuoliuose, žvejojo ir net tapo tikrais piratais! Visa valanda buvo pilna nuotykių ir netikėtų atradimų.

Prieš užsiėmimą tėvams buvo nusiųstos bibliotekos taisyklės ir socialinė istorija, kad kelionė į naują erdvę būtų kuo sklandesnė. 

Ši edukacija įsilies į mūsų jau turimų edukacijų šeimą ir vyks reguliariai. Taip pat ruošiama dar viena edukacija pagal kitą kūrinį bei bus sukurtos socialinės istorijos kaip atvykti į biblioteką ir kaip naudotis bibliotekos paslaugomis. Jeigu norite sužinoti daugiau – nesivaržykite, rašykite el. paštu [email protected]

 

 

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos fondo lėšomis.