5 įdomūs faktai apie austriškąjį Lembergą – Lvivą

5 įdomūs faktai apie austriškąjį Lembergą – Lvivą

Ukrainos vakaruose esantis Lvivas – daugiatautis ir daugiakultūris miestas. Nuo 1772 metų po pirmojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo Lvivas atiteko Austrijai ir buvo vadinamas Lembergu. 

Apie Lvivą – austriškąjį Lembergą – kalbėjome Vokiškai kalbančių skaitytojų klube balandžio 4 dieną. Jūsų dėmesiui – 5 įdomūs faktai apie Lvivą, kuriuos pristatė Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

1. Nuo 1867 metų Lvivas buvo Austrijos-Vengrijos sudėtyje. Šiuo laikotarpiu buvo pastatytas Operos teatras. Jį suprojektavo lenkų architektas Zygmunt Gorgolewski neorenesanso stiliumi pagal Vienos operos teatrą.

2. Skulptoriaus Antonio Popelio paminklas Adomui Mickevičiui, pastatytas Lvive poeto 100-osioms gimimo metinėms, yra 21 metro aukščio. Ant kolonos yra Lietuvos ir Lenkijos herbai. Įdomu ir tai, kad šis paminklas yra aukščiausias paminklas Adomui Mickevičiui visame pasaulyje. 

3. Lvivas yra ukrainiečių kavos sostinė. Pirmosios kavinės atidarytos austrų laikais, jose yra gausus kavos ir pyragų pasirinkimas, vyrauja austriška dvasia.

4. Austrų rašytojas Josphas Rothas studijavo Lembergo universitete, o Lepoldas von Sacher-Masochas gimė Lemberge. Rašytojų knygas vokiečių ir lietuvių kalbomis rasite bibliotekoje.

5. Lvivo senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos