Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bibliotekoje paminėtas Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis

Bibliotekoje paminėtas Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis

2024 02 26 Vilniaus apskrities viešojoje Adomo Mickevičiaus bibliotekoje buvo minimos Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo 100 - osios metinės.

Nors tarpukario politikų ir diplomatų pastangos megzti tarptautinius ryšius buvo labai aktyvios, Antrasis pasaulinis karas ir sovietinė okupacija privertė Lietuvą po 1990 - ųjų kovo 11 – osios tarptautinį pripažinimą išsikovoti iš naujo. Po to, kai 1991 08 28 buvo atkurti dvišaliai Lietuvos ir Austrijos santykiai, prasidėjo platus bendradarbiavimas daugelyje sričių.

Dr. J. Rudalevičius, buvęs LR ambasadorius Austrijoje, savo pranešime apžvelgė Lietuvos ir Austrijos ryšių raidą iki pat šių dienų. Jis akcentavo principinę diplomatinių santykių užmezgimo 1924 –aisiais svarbą, kadangi jie liko daugelio tarpukariu Austrijoje studijavusių žymių lietuvių atmintyje.

Bibliotekos direktorė Emilija Banionytė pažymėjo, kad biblioteka kasmet iš Austrijos gauna knygų, apie kurias sukasi kultūrinių veiklų ratas. Biblioteką garsina ir Lietuvos – Austrijos draugijos svečiai bei renginiai. LRS narė V. Aleknaitė-Abramikienė, garbės konsulas dr. T. Sudavičius savo kalbose pabrėžė bendradarbiavimo kultūros srityse svarbą. Minėjimą lydėjo fleitos (Viktorija Zabrodaitė) ir fortepijono (Nijolė Baranauskaitė) garsai.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos