Bibliotekoje – svečiai iš Vokietijos

Bibliotekoje – svečiai iš Vokietijos

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje apsilankė Dieteris ir Mechthild Massin iš Vokietijos Ahleno miesto. Sutuoktinių pora vadovauja savo miestelio senjorų bendruomenei, kuri palaiko ryšius su Baltijos šalimis. Juos domina mūsų regiono istorija ir kultūra. Lietuvoje bendruomenė užmezgė ryšius su vokiečių kalbos bičiulių draugija „Lotte“. Draugijos vadovė Zofija Stanevičienė šį kartą pakvietė svečius į biblioteką.

Pirmiausia svečiams parodėme Austrų ir šveicarų literatūros skaityklą. Vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė papasakojo apie skaityklos istoriją, vokiečių kalbos populiarinimą ir vykdomas kultūrines veiklas.

Vyresnioji bibliotekininkė Inga Bartkuvienė supažindino su bibliotekos pastato istorija, erdvėmis ir interjeru.

Vyresnysis bibliografas Linas Janulevičius pristatė vieną iš naujausių bibliotekos erdvių – Vilnistikos skaityklą, kuri įkurta pasitinkant Vilniaus 700-ąjį jubiliejų. Linas Janulevičius papasakojo, kad tai nebus tik pasyvi erdvė, joje vyks diskusijos, apvalaus stalo pokalbiai, knygų pristatymai, susitikimai su knygų autoriais.

„Lotte‘ės“ draugija organizuoja Mokytojų namuose susitikimą su svečiais, į kurį pakvietė ir bibliotekos „Vokiškai kalbančių skaitytojų klubą“.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos