Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Diskusija „Rytų Prūsijos krašto vokiečių vaikai ir Antrasis pasaulinis karas“

Diskusija „Rytų Prūsijos krašto vokiečių vaikai ir Antrasis pasaulinis karas“

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ rugpjūčio 29 d. startavo projektas „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Tauragės bendruomenių namuose vyko pirmasis šio projekto renginys – diskusija „Rytų Prūsijos krašto vokiečių vaikai ir Antrasis pasaulinis karas“.

Sveikinimo žodį tarė: LR Seimo narys Romualdas Vaitkus, Tauragės rajono savivaldybė meras Dovydas Kaminskas, Jurbarko rajono savivaldybė meras Skirmantas Mockevičius ir Vokietijos ambasada Vilniuje - Deutsche Botschaft Wilna ambasadoriaus pavaduotojas Rüdiger Zettel.

Diskusiją moderavo istorikė, Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė. Ji papasakojo apie „Vilko vaikus“, kurie 1944–48 Rytų Prūsijoje liko našlaičiais, badavo ir pėsčiomis eidavo į Lietuvą. Jie ieškodavo maisto ir darbo valstiečių ūkiuose. Vaikai Lietuvoje gyveno nelegaliai, juos įvaikindavo ir jiems būdavo suklastojami dokumentai. Šeimose jiems draudė kalbėti vokiškai.

Į renginį atvyko Lietuvos garbės konsulas Baden Viurtembergo žemėje prof. dr. Wolgangas von Stettenas. Jis yra ir ilgametis vilko vaikų „Edelweiss-Wolfskinder“ bendrijos rėmėjas, Lietuvos bičiulis. Buvo pristatyta ir W. von Stetteno knyga „Wolfskinder – Glücksmomente: 30 Jahre litauisch-deutsche Begegnungen“.

Diskusijoje dalyvavo ir „Edelweiss – Wolfskinder“ bendrijos nariai su pirmininke Luise Kažukauskiene. Pirmininkė pasidalino asmeniniais jautriais prisiminimais. Rusų kareiviai sušaudė jos šeimą, o jai likus gyvai, kareiviai vežėsi mergaitę į Sovietų Sąjungą. Kaune ją išgelbėjo lietuvių šeima.

Po šiltos ir įdomios diskusijos buvo aplankytas paminklas vilko vaikams Mikytuose.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka

Renginyje dalyvavo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė projektams Laima Lisauskienė ir vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos