Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Duetas iš Austrijos sužavėjo žiūrovus

Duetas iš Austrijos sužavėjo žiūrovus

Tiek daug klausytojų mūsų bibliotekos Didžioji salė seniai jau nematė! Lapkričio 20 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje vyko Vienos dainų ir operečių arijų vakaras, kuriame koncertavo austrų sopranas Celina Hubmann ir gitaristė Leonie Rothbucher, susibūrusios į duetą „Celeo“. 

Austrų vokalistės Celinos Hubmann ir Leonie Rothbucher koncerto „Vienos svajos“ pradžioje sveikinimo žodį tarė ir Austrijos Respublikos ambasadorė Lietuvai Yvonne Toncis-Sorijn. Ambasadorė kalbėjo austriškąja vokiečių kalba, taip kartu su muzika prisidėdama prie vokietkalbės austrų kultūros sklaidos. Ji pasidžiaugė, kad Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje austrų literatūros skaitykla veikia jau dvidešimt penkerius metus, kad vyksta intensyvus kultūrinis bendradarbiavimas, kad biblioteka prie austrų kultūros viešinimo prisideda ne vien suteikdama žmonėms galimybę skaityti austriškus leidinius, bet ir rengdama įvairius renginius, seminarus, rašytojų pristatymus, literatūrinius skaitymus bei tokius koncertus kaip šis.

Ambasadorė biblioteką įvardino kaip „slaptą“ Austrijos ambasadą, - prieš keletą metų užsidarius Austrijos Respublikos ambasadai Lietuvoje – tikruoju austriškosios kultūros židiniu liko bibliotekos austrų skaitykla. Paminėtas buvo ir glaudus austrų literatūros skaityklos bendradarbiavimas su Lietuvos-Austrijos draugija, kuri savo ruožtu taip pat skleidžia austrų kultūrą Lietuvoje – vienas svarbesnių aktualių įvykių – draugijos dalyvavimas Kalėdų labdaros mugėje, vyksiančioje lapkričio 30 d. Vilniaus rotušėje, kurioje taip pat bus pristatytas Austrijos stendas su įvairiais austrų gamintojų daiktais, taip pat ir skanėstais, kurių bus galima paragauti. Baigdama kalbą ambasadorė palinkėjo gražaus vakaro su puikiomis atlikėjomis.

Koncerte Celina Hubmann ir Leonie Rothbucher atliko Johann Sebastian Bach,  Giulio Regondi, Johann Strauss, Karl Kratzl,  Franz Lehár,  Ludwig Gruber, Rudolf Sieczynsky, Robert Stolz, Ralph Benatzky, Leonie Rothbucher dainas ir arijas.

 

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos