Kvalifikacijos kėlimas Austrijoje

Kvalifikacijos kėlimas Austrijoje

Austrų ir šveicarų skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė rugsėjo mėnesį dalyvavo tobulinimosi renginiuose Vienoje (Austrija). Austrijos literatūros draugijoje ji susitiko ir pasidalino patirtimi su Austrų bibliotekų darbuotojais iš įvairių Europos šalių. Viešnagės metu mūsų kolegė apsilankė ne vienoje Vienos miesto bibliotekoje.

Išskirtinis susitikimas

Komandiruotės metu vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė turėjo neeilinį susitikimą neeilinėje Vienos vietoje. Susitikimas su Austrijos ambasadore Lietuvai Yvonne Toncic-Sorinj ir žinoma rašytoja Karin Peschka buvo suplanuotas istorinėje Vienos „Centrinėje kavinėje“ (Cafe Central). Čia 19 amžiaus pabaigoje susitikdavo ir diskutuodavo rašytojai, menininkai, mokslininkai bei politikai. Kavinės nuolatiniai lankytojai buvo Stefanas Zweigas, Robertas Musilis, Sigmundas Freudas, Arthuras Schnitzleris ir kiti žymūs žmonės. Čia mėgo lankytis ir idėjomis apie artėjančią revoliuciją garsiai dalintis Levas Trockis. Populiaraus Vienos modernizmo atstovo Peterio Altenbergo skulptūra pasitinka visus ateinančius į kavinę.

Dabar „Centrinė kavinė" yra viena puikiausių vietų išgerti kavos ir pasiklausyti gyvai fortepijonu atliekamos muzikos. Šioje autentiškoje atmosferoje ir vyko susitikimas: buvo aptartas rašytojos Karin Peschkos atvykimas į Vilnių kitų metų pavasarį, taip pat kalbėta apie tolesnį bendradarbiavimą su ambasadore Yvonne Toncic-Sorinj.

Naujos knygos – pakeliui į biblioteką

Knygyne „Buchhandlung Schaden“ Austrų ir šveicarų skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė bibliotekai užsakė naujų knygų, tarp kurių yra ir nominuotų Austrijos literatūros premijai. Jau visai netrukus knygos pasieks mūsų biblioteką ir skaitytojai galės jas skolintis į namus.

Mūsų bibliotekoje III aukšte esanti Austrų ir šveicarų skaitykla buvo įkurta dar 1994 metais Austrijos užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių kultūrinių ryšių skyriaus iniciatyva. Joje rasite vienintelę Lietuvoje Austrijos leidinių kolekciją, kurią sudaro apie 7 tūkst. itin kruopščiai ir patikimai atrinktų leidinių, suteikiančių galimybę pažinti šios šalies istoriją, dabartį, modernumą, jos aristokratiškąją kultūros ir literatūros esmę. Kolekcija nuolat atnaujinama naujausiais leidiniais. Austrų literatūros fonde visi leidiniai yra vokiečių kalba. Taip pat Austrų ir šveicarų skaitykloje nuolat vyksta renginių vokiečių kalba: skaitytojų klubas, Vokiečių kalbos diena, susitikimai su rašytojais ir vertėjais. Daugiau informacijos apie Austrų ir šveicarų skaityklą rasite ČIA.

Nuotraukoje (iš kairės): Austrijos ambasadorė Lietuvai Yvonne Toncic-Sorinj, vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė ir rašytoja Karin Peschka.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos