Kvalifikacijos kėlimas Austrijoje

Kvalifikacijos kėlimas Austrijoje

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Austrų ir šveicarų skaityklos mokslinė konsultantė Inga Bartkuvienė kėlė kvalifikaciją tobulinimuisi skirtuose renginiuose Vienoje (Austrija).

Austrijos mokslų akademijoje vyko konferencija „Saugumas, solidarumas ir laisvė“, kurioje iš skirtingų perspektyvų kultūrologinės, filosofinės, teisinės buvo analizuojami pandemijos keliami iššūkiai visuomenei.

Kita svarbi konferencijos tema – atminties kultūros tyrinėjimai. Daug dėmesio konferencijoje skirta austrų skaityklų veiklai įvairiose Europos šalyse: pristatyti vykdomi tyrinėjimai, leidžiami tęstiniai leidiniai, skirti austrų literatūros ir kultūros sklaidai tose šalyse.

Greta konferencijos – svarbus ir bibliotekininkų iš skirtingų šalių bendravimas, pasidalinimas patirtimi apie bibliotekose organizuojamus renginius, skaitytojų klubų susirinkimus.

Inga Bartkuvienė lankėsi Vienos knygų mugėje, susipažino su naujausiais leidiniais, klausėsi knygų pristatymų. Mugėje pristatyta ir naujausia austrų literatūra ir verstinės knygos, ir knygos apie garsius žmones, ir apie literatūros istorijoje primirštus vardus. Mugėje paskelbta kam suteikta Austrijos knygų premija – tai Raphaelos Edelbauer knyga apie dirbtinį intelektą „Dave“.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos