Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lietuvos Respublikos ambasadorės Vienoje Linos Rukštelienės vizitas bibliotekoje

Lietuvos Respublikos ambasadorės Vienoje Linos Rukštelienės vizitas bibliotekoje

2023 metų liepos 3 dieną Lietuvos ir Austrijos draugijos kvietimu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadorė Vienoje Lina Rukštelienė. Susitikime su draugijos valdybos nariais buvo aptartos platesnio kultūrinio bendradarbiavimo galimybės. Ambasadorė domėjosi draugijos veikla, jai patiko parodų bibliotekoje tematika ir austrų menininkų pristatymai (B. Furrer‘io, G. Malerio, G. Klimto) bei mūsų planai kas mėnesį diskutuoti apie aktualias Austrijos kultūros naujienas. Viešnia išreiškė pageidavimą Austrijoje transliuoti draugijos pranešimus apie austrų menininkų bei rašytojų kūrybą. Austrijoje gyvenantys lietuviai galėtų nuotoliniu būdu stebėti mūsų kultūros laidas. Ambasadorė džiaugėsi prof. Ramintos Lampsatytės organizuotu koncertų ciklu bibliotekoje „Susitikimai“ ir tolesniais jos planais nustebinti mus jos ugdomų jaunųjų talentų gastrolėmis Vilniuje. Lina Rukštelienė papasakojo apie aktyvius kultūros žmones Austrijoje, su kuriais draugija galėtų bendrauti. Ambasadorė paminėjo keletą tradicinių festivalių, kurie vyksta Vienoje (pvz. Wiener Festwoche), kurie galėtų būti įdomūs  mums ir į Austriją vykstantiems Lietuvos menininkams. Išgirdome apie Lietuvių bendruomenės pirmininkės Justinos Špeirokaitės globojamą kasmetinį festivalį „Art Lithuania“. Ambasadorė pažadėjo su atskirų Austrijos Žemių garbės konsulais aptarti parodų iš Lietuvos eksponavimo klausimus Austrijoje. Gavome praktinių patarimų dėl 2024 metų vasarą draugijos planuojamos kelionės į Austrijos kultūros sostinę Bad Išlį. Buvo priminta artėjanti jubiliejinė data – 2024 metais sukaks 100 metų nuo Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo.

Bibliotekos direktorė parodė garbiai viešniai bibliotekos erdves, pristatė garsesnius projektus, visuomenei skirtas veiklas bibliotekoje, tradicinį mūsų Skaitymo festivalį bei vasaros koncertus kieme. Ambasadorę nustebino bibliotekos dydis ir veiklų įvairovė, kurios neatmena savo lankymosi laikais anksčiau.

Viešnia domėjosi Zalcburgiečių paminklo restauravimu Vilkyškiuose. Ambasadorės močiutė kilusi iš tų zalcburgiečių, kurie, gelbėdamiesi nuo religinio persekiojimo, atsidūrė Lietuvoje. Nepaisant Austrijos ambasadorės Lietuvai Yvonne Tončič-Sorinj rūpesčio bei draugijos pastangų ir vizito į Pagėgių savivaldybę, paminklas iki šiol netvarkomas. Ambasadorė  Lina Rukštelienė išreiškė viltį dėl tolesnio bendradarbiavimo šiuo klausimu.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos