Susitikimas su profesoriumi Wolfgangu Klosu

Susitikimas su profesoriumi Wolfgangu Klosu

Austrijos ir Lietuvos draugijos prezidentas, Vienos muzikos ir teatro universiteto profesorius Wolfgangas Klosas Austrų skaitykloje balandžio 6 dieną susitiko su Lietuvos ir Austrijos draugijos nariais.

Susitikime prisiminėme du dešimtmečius besitęsiantį profesoriaus W. Kloso aktyvumą paskatinant Austrijos ir Lietuvos muzikos jaunimo ir dėstytojų kontaktus, jo dalyvavimą kultūriniuose Lietuvos klasikinio muzikos meno renginiuose ir įvairiuose projektuose. Greta pedagoginės ir koncertinės veiklos profesorius vadovauja Austrijos ir Lietuvos draugijai, kurios centrinė būstinė yra Vienoje. Draugija neseniai pradėjo trečiąjį savo veiklos dešimtmetį ir jį atžymėjo tarptautinį rezonansą sukėlusiu įvykiu: jaunam vyrui iš Lietuvos, Martynui Giruliui, buvo pritaikytas naujausias Vienos medicinos universiteto kartu su įmone Otto Bock realizuotas išradimas – bioninė ranka, galinti atlikti visas įgimtos rankos funkcijas. Lietuvos ir Austrijos draugija laiko savo pareiga  prisidėti visuomenėje skleidžiant gerąją žinią apie šį neeilinį Austrijos ir Lietuvos žmonių bendradarbiavimo faktą.

Pagrindinis profesoriaus W. Kloso kalbos akcentas buvo skirtas paminėti Austrijos ir Lietuvos respublikų susikūrimo šimtmetį. Profesorius priminė istorines to laikmečio paraleles, išryškino abiejų šalių demokratinių santvarkų kūrimosi ypatybes, panašumus ir skirtumus. Mūsų auditorijai buvo malonu klausytis profesoriaus įžvalgų apie kultūros reiškinių svarbą tolesnei mūsų šalių santykių raidai. Svečias pasidžiaugė jį užgriuvusių klausimų gausa ir dalyvavusiųjų susitikime aktyvumu. Jis sakė, jog dabar, kai Lietuvoje baigė savo veiklą Austrijos ambasada, tiek Lietuvoje, tiek Austrijoje mūsų draugijos turėtų subendrinti pastangas ir rasti daugiau temų bendradarbiavimui.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos