Vaistažolės jūsų sveikatai

Vaistažolės jūsų sveikatai

Gydytoja homeopatė fitoterapeutė Zofija Tikuišienė bibliotekoje pristatė vaistažolininkystės amatą ir vaistingųjų augalų naudą. Vyko gydytojos pagamintų vaistingųjų arbatų degustacija. Į paskaitą susirinko Lietuvos ir Austrijos draugijos nariai bei bibliotekos lankytojai, kurie domėjosi  įvairiomis vaistažolių savybėmis ir jų poveikiu sveikatai.

Z.Tikuišienė vaistažolių mišinius gamina iš daugelio komponentų. Ypač gydytoja vertina ugniažolę, kuri veikia vėžines ląsteles, gerina virškinimą, garšvą, kuri valo sąnarius, vingiorykštę – natūralų antibiotiką. Valerijoną pataria naudoti atsargiai, jis ne visiems žmonėms tinka. Vietoj valerijono galima naudoti sukatžolę, melisą, apynį, kietį – jie veikia raminamai. Labai vertingi prieskoniniai augalai – petražolė, bazilikas, salieras. Juos reikėtų naudoti nuolat. Vaistažolių mišinį reikia vartoti 21 dieną, paskui daryti pertrauką arba keisti kitomis vaistažolėmis. Z. Tikuišienė pasakojo, kad žmogus turi žinoti savo silpnus organus ir juos stiprinti vaistažolėmis. Vaistažolės gydo lėtines ligas.

Zofija Tikuišienė dirbo pulmonologe ir radiologe. Dabar ji turi savo vaistinių augalų ūkį „Gandrų dvarą“ Kojelių kaime. Čia auginami, renkami ir džiovinami vaistiniai augalai, vyksta edukacinės programos, dirba savanoriai, priimami lankytojai. Gydytoja kviečia lankytojus į pirtelę, kurioje temperatūra neaukštesnė nei 70 laipsnių, galima išbandyti įvairias vantas ir pagulėti žolelių nuoviro vonioje. Sodyboje lankytojai kviečiami savanoriauti – rinkti vaistinius augalus. Savanoriai gali vasarą nemokamai gyventi „Gandrų dvare“. Z. Tikuišienė yra Lietuvos kaimo turizmo asociacijos narė ir kuria savo ūkyje sveikatingumo turizmą. Ji pakvietė Lietuvos ir Austrijos draugiją apsilankyti „Gandrų dvare“, paragauti jos išvirtos sriubos iš garšvos, dilgėlių, pienių ir rūgštynių lapų, pagardintos įvairiais prieskoniais.

Rekomenduojame vieną Z. Tikuišienės receptą:

Imti lygiomis dalimis šių džiovintų vaistažolių: paprastojo čiobrelio (Thymus serpyllum) žolės, paprastosios sukatžolės (Leonurus cardiaca) žolės ir bet kurios gudobelės (Crataegus) lapų ir žiedų. Valgomąjį šaukštą šio mišinio užpilti verdančiu vandeniu. Po 15 min. nukošti ir gerti. Ši arbata ramina nervus, pašalina depresiją.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos