Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Vokiečių kalbos dienose“ – apie Vernerį Hercogą

„Vokiečių kalbos dienose“ – apie Vernerį Hercogą

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka dalyvavo Vilniaus Goethe`s instituto organizuojamose „Vokiečių kalbos dienose“.

Spalio 17 dieną Didžiojoje salėje įvyko renginys „Verneriui Hercogui – 80. Filmai ir knygos“.

Verneris Hercogas yra vokiečių režisierius, prodiuseris, aktorius ir rašytojas. Jis yra vienas svarbiausių tarptautinio autorinio kino ir Naujojo Vokietijos kino atstovų.

Renginyje dalyvavo Vilniaus Goethe`s instituto projektų koordinatorė Auksė Bruverienė ir vertėja Zita Baranauskaitė-Danielienė.

A. Bruverienė papasakojo apie V. Hercogo biografiją ir kūrybą. Kalbėjome apie režisieriaus ilgametį bendradarbiavimą su vokiečių aktoriumi Klausu Kinskiu. Režisierius su K. Kinskiu sukūrė penkis filmus. Žiūrėjome ištrauką iš pirmo jų bendro filmo „Aguirre, der Zorn Gottes“ („Agirė, Dievo rūstybė“) sukurto 1972 metais, po kurio K. Kinskis tapo pasauline kino žvaigžde. 1991 metais Hercogas sukūrė dokumentinį filmą „Mein liebster Feind“ („Mano mylimas priešas“), apie sudėtingus režisieriaus ir aktoriaus santykius. Herzogas parodo Kinskio pykčio protrūkius, kurie buvo užfiksuoti filmavimo metu.

Z. Baranauskaitė-Danielienė skaitė ištraukas iš V. Hercogo knygos „Das Dämmern der Welt“ („Pasaulio sutemos“, leidykla Odilė). Vertėja papasakojo apie V. Hercogą kaip apie rašytoją, supažindino su jo knygomis ir kūrybos specifika.

Veikė V. Hercogo filmų stopkadrų paroda.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos