Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vokiškai kalbančių skaitytojų klubo kalėdinis susitikimas

Vokiškai kalbančių skaitytojų klubo kalėdinis susitikimas

Austrų literatūros skaitykloje kiekvieną mėnesį į klubą buriasi žmonės, kuriems artima vokiečių kalba ir vokiškai kalbančių kraštų kultūra. Daugelis klubo lankytojų yra senbuviai, klube besilankantys nuo jo įsikūrimo pradžios, kiti prisijungė vėliau, dar kiti veidai visai nauji, – jie ėmė dalyvauti visai neseniai, vos sužinoję apie klubo egzistavimą. Tarp klube besilankančiųjų yra ir vokiečių kalbos gimtakalbių, gyvenančių Lietuvoje,  kartais atvyksta svečių iš Austrijos ar Vokietijos.

Vokiškai kalbančių skaitytojų klubo lankytojai paklausti, kas juos skatina nuolat lankytis klube ir kuo jiems naudinga klubo veikla, vieningai pabrėžė jame vyraujančią draugišką atmosferą, laisvą bendravimą, kokį ne visur ir rastum, naudą tobulinant vokiečių kalbos įgūdžius, labai teigiamą kalbinę praktiką, dalijimąsi intelektualine patirtimi. Apie motyvaciją lankyti klubą paklausti Birutė ir Edmundas akcentavo nuolat įgyjamas naujas žinias, diskusijų įvairovę, Astrida išskyrė pabendravimo žavesį, Giedra pasakojo, kad kalbėjimas vokiečių kalba ją nukelia į vaikystę, mat norėdami, kad nesuprastų vaikai, tėvai tarpusavyje kalbėdavosi vokiškai, o štai Linui labiausiai patinka tarsi paprastos, bet visad į intelektinį lygmenį išaugančios temos, kurios skatina skaityti, domėtis. Jis teigė, kad kiekvienas susitikimas praturtina, kadangi egzistuoja nuomonių įvairovė, žmonės geba laisvai jas diskutuoti, o tai verčia įsiklausyti į argumentus, o kartais ir permąstyti savo nuomonę ir poziciją, o tai, jo nuomone, labai sveika.

Tarp labiausiai įsiminusių susitikimų skaitytojai minėjo susitikimus su įvairiais svečiais, taip pat pernykštį Kalėdinių giesmių vakarą „Stille Nacht“. Šių metų gruodžio 17 dieną vokiškai kalbančių skaitytojų klubas rinkosi į paskutinį 2019 metais susitikimą. Po trumpo visų susipažinimo kalba sukosi apie vokiškai kalbančių šalių kalėdines tradicijas ir papročius. Susirinkusieji dalijosi savo patirtimi.

Vokiškai kalbančių skaitytojų susitikimai vyks ir kitais metais. Kalbančius ar bandančius prabilti vokiškai maloniai kviečiame prisijungti prie klubo lankytojų ir praturtinti bendravimą savais įspūdžiais apie knygas ir keliones, pamąstymais tam tikra tematika, nepamainoma patirtimi.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos