Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Žinomos dainininkės koncertas – dovana Austrų literatūros skaityklos 30-mečio proga

Žinomos dainininkės koncertas – dovana Austrų literatūros skaityklos 30-mečio proga

Bibliotekos trečiame aukšte įsikūrusi Austrų literatūros skaitykla švenčia 30 metų gimtadienį ir šia proga mums visiems turi dovaną – nemokamą žinomos dainininkės iš Austrijos Alicios Edelweiss koncertą.

Kovo 22 d. 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų g. 10) Didžiojoje salėje koncertuos austrų-britų dainų autorė ir atlikėja, multiinstrumentininkė, aktorė ir vizualiųjų menų kūrėja Alicia Edelweiss, gyvenanti Vienoje. Viešnia iš Austrijos pasirodys su styginių duetu, kurie akordeonu, gitara ir ukulėle grojančiai dainininkei pritars smuiku bei violončele.

Alicia Edelweiss muzikinę karjerą pradėjo kelerius metus autostopu keliaudama po Europą tik su gitara rankose. Apsistojusi Portugalijoje pamėgo akordeoną, šis muzikos instrumentas šiandien yra jos nuolatinis palydovas ir skiriamasis ženklas.

Grįžusi į Vieną Alicia pradėjo bendradarbiauti su įvairiais muzikantais ir atlikėjais, galiausiai atrado ir pamilo dar vieną scenos meno rūšį – cirką, kurio elementais taip pat papildo savo pasirodymus. Alicios Edelweiss muzika įvardinama kaip freak folk ir art pop. Savo dainose ji poetiškai pasakoja asmenines istorijas, kupinas gylio, ironijos, atvirumo, linksmo keistumo ir lengvo humoro.

2019 pasirodė jos pirmasis studijinis albumas „When I’m enlightened, everything will be better“, po kurio įvyko daug pasirodymų įvairių šalių muzikos festivaliuose, tarp kurių ir Lietuvoje kasmet vykstančiame Loftas Fest. 2021 metais Vilniuje, kaip Europos talentų mainų programos ETEP atstovė, Alicia Edelweiss pasirodė „What’s Next in Music?“ scenoje. 2022 m. ji buvo apdovanota austrų muziko Huberto von Goiserno kultūros premija už išskirtinį atsidavimą, talentą ir pasiekimus muzikoje.

Su Alicia Edelweiss ir jos muzika galite susipažinti: 

Šis koncertas skiriamas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos trečiame aukšte esančios Austrų literatūros skaityklos įkūrimo 30-mečiui ir jį remia Austrijos Respublikos ambasada.

Įėjimas į koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!

Nuotraukos autorė: Olesya Parfenyuk.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos