Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Rokas Kašėta su grupe | koncertas Adomo Mickevičiaus bibliotekoje

Didžioji salė
Kovo 30 dieną, 18:30, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų g. 10) Didžiojoje salėje vyks nemokamas muzikos ir dainų kūrėjo bei atlikėjo Roko Kašėtos koncertas.
 
Rokas Kašėta – keliautojas, muzikantas multiinstrumentininkas, „Mėnulio būgnų“ kūrėjas, dainų autorius, naujo muzikinio subžanro dzūkodelika pradininkas ir kūrėjas. Dzūkodelika – tai moderni muzikinė kūryba dzūkų šnekta, užgimusi 2020 m. Rokui pagaliau pargrįžus iš ilgų kelionių ir gyvenimo Lotynų Amerikoje, Dzūkijos miškuose sutikus Eglę ir iš naujo atradus savo gimtosios tarmės žavesį. Roko idėja ir siekis – nutiesti tiltą tarp šios vis mažiau net Varėnos rajone girdimos šnektos ir šiuolaikinių muzikinės raiškos formų, taip siekiant dzūkavimui suteikti naują gyvenimą, padėti jam nelikti tik praeityje. Šioje kūryboje tarmiškas dainavimas, įkvėptas dzūkų liaudies dainų, vietos kultūros bei gamtos, įgauna naują pavidalą, modernius meninės raiškos būdus. Dzūkodelikoje susipina dainuojamoji poezija, regis, repas, dzūkų folkloras, bosanova ir kiti žanrai, vokalui čia pritariama gitara, gimbriu, rubabu, Mėnulio būgnu ir kitais instrumentais. 2022 m. vasarį R. Kašėta išleido savo debiutinį albumą „Dzūkodelika“. Nuo 2022 m. vasaros Rokas pradėjo groti su grupe: bosininku Evaldu Mockumi ir būgnininku Martynu Stoškumi, o šiemet prie grupės prisijungė dar du nariai – klarnetininkas Haroldas Parulis ir perkusininkas Carlos de la Cruz.
 
Roko Kašėtos grupės pasirodymas – tai kovo–birželio mėnesiais kas antrą ketvirtadienį bibliotekoje vyksiančio projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ dalis. Projektu tikimasi sukurti sąlygas bibliotekos bendruomenės nariams nemokamai dalyvauti kokybiškuose ir išskirtiniuose koncertuose, susipažinti su rečiau girdima originalia Lietuvos kūrėjų muzika.
 
Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ rėmėjai ir partneriai:
Asociacija LATGA, radijas LRT OPUS ir (sub)kultūros e-žurnalas ORE.LT.
 
Įėjimas į koncertą laisvas, maloniai kviečiame.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Ugnius