Didžiausiame bibliotekininkų metų renginyje aptartas bibliotekų prieinamumas visiems žmonėms

Didžiausiame bibliotekininkų metų renginyje aptartas bibliotekų prieinamumas visiems žmonėms

Kiekviena biblioteka gali tapti biblioteka visiems! Bibliotekininkai investuoja daug laiko ir jėgų, kad pakviestų kuo daugiau skaitytojų. Tačiau beveik ketvirtadalis šalies gyventojų galvoja, kad bibliotekos – ne jiems! Žmonių, turinčių negalią ar ypatumų, taip pat žmonių, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto, yra kiekviename miestelyje, kiekvienoje bendruomenėje. Kaip jiems atverti bibliotekų duris ir fondus?

Rugsėjo 21 dieną Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyko vienas didžiausių bibliotekininkų metų renginys „Biblioteka visiems. Konferencija+“. Joje buvo kalbama apie socialiai pažeidžiamų grupių socialinės atskirties mažinimą ir bibliotekų prieinamumą įvairių gebėjimų žmonėms. Renginyje dalyvavo daugiau kaip šimtas bibliotekininkų iš įvairiausių Lietuvos bibliotekų ir jo metu buvo priimtas Lietuvos bibliotekų manifestas, kuriuo deklaruojama Lietuvos bibliotekų siekiamybė tapti bibliotekomis visiems, neišskiriant jokių žmonių ypatumų ir negalių. 

Konferenciją pradėjo kultūros ministro Simono Kairio sveikinimo žodis, kuriame jis išreiškė palaikymą iniciatyvai pritaikyti bibliotekas įvairių socialinių grupių žmonėms. Ministras pasidžiaugė bibliotekų susitelkimu bendram tikslui, akcentavo bibliotekų gebėjimą nuolat keistis ir atliepti visuomenės poreikius.

Kirsi Ylanne iš Suomijos „Celia“ bibliotekos pasakojo savo šalies patirtį, kaip sekasi į bibliotekas sukviesti fizinę, klausos, regos, intelekto, psichosocialinę negalią turinčius lankytojus.

Savo asmeninėmis istorijomis ir bibliotekų svarba jų gyvenime konferencijoje dalijosi Irma Jokštytė iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos,  Zita Bagamulskienė iš asociacijos „Lietaus vaikai“, filosofas Marius Markuckas ir mokymosi ypatumų centro „Labirintas“ įkūrėjas Darius Blažinskas. 

Po pranešimų vyko darbas grupėse, kurių metu buvo sukurtas ir paviešintas bibliotekų prieinamumo visiems manifestas. Manifestą rasti galima ČIA.

Renginį „Biblioteka visiems. Konferencija+“, kuriantį visiems draugiškas bibliotekas, organizavo apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Konferencijos pranešimus galima rasti internete „Biblioteka visiems“ Youtube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=KEsIZCWv0kA.  

Kviečiame žiūrėti!

 

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba