Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kviečia patirtinis susitikimas „Atrask galimybes“ Alytuje

Kviečia patirtinis susitikimas „Atrask galimybes“ Alytuje
Lietuvos viešosios bibliotekos savo duris yra pasipuošę ženkliuku „Biblioteka visiems“. Tai rodo jų norą tapti atviromis ir kuo labiau prieinamomis įvairią negalią turintiems žmonėms. Prieš metus 2021 metų rugsėjo mėnesį buvo pasirašytas visų Lietuvos bibliotekų prieinamumo manifestas, kuriuo įsipareigojome šalinti kliūtis, veikti pagal universalaus dizaino principus, skatinti atskirtį patiriančių žmonių įsitraukimą į visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą. Norime kurti svetingą ir atvirą biblioteką, kuria naudosis daugiau žmonių, galime sukurti pažindami bendruomenės, kurioje veikiame, įvairovę, išmoningai panaudodami tankų bei įvairų šalies bibliotekų tinklą ir bendradarbiaudami su vietos iniciatyvomis.
 
Rugsėjo 27 dieną 13 valandą kviečiame dalyvauti Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2, Alytus) vyksiančiame patirtiniame susitikime „Atrask galimybes“.
 
Kampanijos „Atrask galimybes“ tikslas – skleisti informaciją ir supažindinti visuomenę su asmeninės pagalbos teikimo procesu bei pagalbos kuriamomis galimybėmis žmogui su negalia bei jo artimiesiems. Susitikime išgirsite autentiškus pasakojimus, ką tenka patirti, išgyventi žmogui, turinčiam kokią nors matomą ar nematomą negalią kasdien, kaip keičia, praturtina jo gyvenimą asmeninis asistentas ir, kaip asmeninė pagalba gali pakeisti gyvenimą. Taip pat, ką galime padaryti kiekvienas, kad gerėtų žmonių, bendruomenių ir organizacijų tarpusavio susikalbėjimas, dalijimasis informacija, atrastume galimybes įgalinti skirtingas socialines grupes kartu per veiklas, bendrus užsiėmimus bei pažinimą.
 
Renginio metu vyks diskusija, kurios metu bus galima užduoti klausimus, išgirsti atsakymus, kurie paneigtų visuomenėje tvyrančius mitus apie asmeninę pagalbą ir sužinoti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Tai padaryti pagelbės Alytaus m. bei Alytaus rajono socialinių programų koordinatoriai, asmeninės pagalbos gavėjai bei teikėjai, socialinių paslaugų organizatorių atstovai.
 
Renginyje taip pat dalyvaus ir asmenine patirtimi dalinsis radijo laidų vedėja, žurnalistė, muzikos kūrėja ir atlikėja, keliautoja Irma Jokštytė. „Aš nebijau gyventi“, - sako Irma. Kelionės – vienas to pavyzdžių, o kurioziškų situacijų keliaujant tolimose šalyse jai nestinga. Nors ji sakosi nebijanti juoktis iš beviltiškų, net kartais „graudžiai komiškų“ situacijų, kuriose atsiduria kasdien, drąsia savęs vadinti nėra linkusi. „Nesu labai drąsi, esu protingai drąsi“, – teigia su regėjimo negalia gyvenanti Irma ir kviečia nebijoti gyventi visus, o tam labai gali pagelbėti asmeninis asistentas.
 
Rūtos Kupčinskaitės ir Tado Bartaševičiaus vedama praktinė patirtinė dalis, apie tai, ką turėtų žinoti asmeninis asistentas ir ne tik, kurios metu susipažinsite su negalios tipais, norintys galės įveikti konkrečias situacijas, naudojant žmonių, turinčių negalią techniką (neįgaliojo vežimėlį, neregio lazdelę, vaikštynę). Net būdama pakankamai savarankiška, Rūta naudojasi asmenine pagalba ir džiaugiasi, kad taip ji tampa mažiau priklausoma nuo savo šeimos narių. Tadas yra baigęs asmeninio asistento rengimo kursus ir realiai žino šio darbo subtilybes.
 
Visi kartu ieškosime atsakymų į klausimus, ką ir kaip turėtume padaryti kiekvienas, kad atrastume asmeninės pagalbos teikimo ir organizavimo ypatumų privalumus.
 
Renginio vedėja ir moderatorė – iniciatyvos ir LRT radijo laidos „Draugystė veža“ autorė ir vedėja Žydrė Gedrimaitė.
Renginio trukmė 2 val. 30 min.
Pagal poreikį regiono bibliotekininkams bus išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.
 
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!
Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba