Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mobilumo vizitas Gulbenės regioninėje bibliotekoje

Mobilumo vizitas Gulbenės regioninėje bibliotekoje

2020-aisiais Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kartu su partneriais iš Latvijos Gulbenės regioninės bibliotekos tęsia tarptautinį projektą „Neformalusis švietimas viešosiose bibliotekose” (angl. Bet on Non-formal Education in Public Libraries!). Šio projekto pagrindu, vasario pabaigoje, trys bibliotekos darbuotojos dalyvavo mobilumo vizite Gulbenės regioninėje bibliotekoje. Susitikimo tikslas – susipažinti su projekto partnerės įstaiga, jos gerąja praktika neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir kitose srityse, apsilankyti šio regiono kultūros įstaigose, kurios glaudžiai bendradarbiauja su Gulbenės regionine biblioteka.

Mobilumo vizito metu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos specialistės susipažino su Gulbenės regioninės bibliotekos vykdomu Erasmus + projektu „My community 2020“ (liet. „Mano bendruomenė 2020), kurio metu Gulbenės regiono gyventojai yra mokomi interviu ruošimo ir ėmimo metodų. Adomo Mickevičiaus bibliotekos atstovės dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, susipažino su Valmieros aukštosios mokyklos integruota biblioteka, kuri tuo pat metu veikia kaip savivaldybės viešoji biblioteka. Nepraleista galimybė apsilankyti ir Latvijos nacionalinėje bibliotekoje, kurioje saugoma E. Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“.

Mobilumo vizito dalyvių nuomone, po dalyvavimo diskusijose apie Gulbenės bibliotekoje vykdomas neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklas, akivaizdu yra tai, kad pagrindinis Gulbenės bibliotekos veiklų akcentas – gili bendruomenių įtrauktis, pasižyminti ypač stipriu kolegų-bibliotekininkų ir jų aptarnaujamų bendruomenių emociniu ryšiu.

Mobilumo vizito dalyvės pastebėjo, kad Gulbenės regioninė biblioteka aktyviai veikia projektinėje srityje – per praėjusius metus (2019 m.) finansavimas gautas 11 šios bibliotekos teiktų paraiškų. Projektinėmis lėšomis kolegos iš Latvijos finansuoja įvairiausių formatų veiklas: seminarų saugaus interneto tematika, susitikimų su ES parlamentarais, šeimos dienų, kultūros vakarų, Europos dienų, renginių „žaliojo“ gyvenimo tematika organizavimą ir įgyvendinimą.

Be to, Gulbenės bibliotekoje yra aktyviai vykdoma ir kraštotyrinė veikla – renkama medžiaga apie regiono gamtą, kultūros paveldą, pastatų istoriją, organizuojamos ekspedicijos, kuriose dalyvauja Gulbenės regioninės bibliotekos ir jos filialų darbuotojai ir vietos bendruomenių atstovai, rengiamos surinktų objektų parodos, vykdomi mokymai, kaip naudotis žemėlapiais ir kt. Šiuo metu surinktos 380 pastatų (tiek išlikusių iki mūsų dienų, tiek tų, kurie jau nebeegzistuoja) istorijos ir dokumentinė medžiaga, surengtos 22 ekspedicijos.

Gulbenės regioninė biblioteka, pasak jos darbuotojų, nuolat eksperimentuoja, ieško naujų veiklos formų bibliotekos skaitytojams ir kitiems lankytojams, aktyviai į savo veiklas įtraukia savanorius – tiek vietinius gyventojus, tiek savanorius pagal tarptautines savanorių mainų programas.

Nuotraukose: VAVB vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė su Gulbenės bibliotekos direktore Antra Sprudzāne; Zitos Tiukšienės VAVB veiklų pristatymo akimirka. 

 

 

Šis projektas finansuojamas remiant „NordplusAdult”  programos lėšomis. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl „NordplusAdult”  programa negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba