Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mokymuose kvalifikaciją kėlė daugiau kaip 200 viešųjų bibliotekų specialistų

Mokymuose kvalifikaciją kėlė daugiau kaip 200 viešųjų bibliotekų specialistų

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, šiuo metu pirmininkaujanti Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijai, kartu su partnerėmis Kauno apskrities viešąja biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešąja biblioteka, Lietuvos aklųjų biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka įgyvendina projektą „Apskričių viešųjų bibliotekų specialistų kompetencijų kėlimas“.

Projektu siekiama pasitelkiant teorinius ir praktinius mokymus kelti Lietuvos bibliotekų specialistų medijų raštingumo ir kultūrinių bei edukacinių renginių organizavimo kompetencijas, taip prisidedant prie kokybiškesnių paslaugų teikimo vartotojams. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto pagrindu iki 2020-ųjų metų pabaigos buvo įgyvendinti 2 medijų raštingumo (propagandos atpažinimo, kritiško medijų pateikiamos informacijos vertinimo, tinklalaidžių kūrimo) ir 8 kultūrinių ir edukacinių renginių organizavimo (pasakojimo meno, viešojo kalbėjimo, tikslinės auditorijos pritraukimo) mokymai. Šalyje paskelbus karantiną dveji mokymai buvo vykdyti nuotoliniu būdu.

Mokymus vedė žinomi Lietuvos kultūros veikėjai ir savo sričių specialistai, tokie kaip „NARA“ tinklalaidės redaktorius Karolis Vyšniauskas ir garso režisierė Katažina Bitovt, diktorė, teatro ir kino aktorė Aldona Vilutytė, šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė ir kiti. Mokymuose kvalifikaciją kėlė daugiau negu 200 specialistų iš Lietuvos viešųjų bibliotekų. Be to, mokymų dalyviams buvo organizuojamos ekskursijos Vilniuje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre.

Projektas tęsiasi iki 2021 m. balandžio mėnesio. Iki projekto pabaigos numatyta suorganizuoti dar vienus mokymus medijų raštingumo tema bei parengti 2 mokymų programas, kurios tarnaus kaip metodinė medžiaga Lietuvos apskričių viešųjų bei regionų bibliotekoms.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba