Regiono bibliotekų tarybos posėdis Ukmergėje

Regiono bibliotekų tarybos posėdis Ukmergėje

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų taryba renkasi du kartus per metus. Pirmasis 2022 metų posėdis birželio 7 dieną įvyko Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje. 

Į Ukmergę Regiono bibliotekų tarybos nariai rinkosi neatsitiktinai. Būtent šiemet Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka švenčia 100 metų jubiliejų. Kaip sakė renginį pradėjusi bibliotekos direktorė Rasa Griškevičienė, renginių šiai progai vyksta visus metus, o didžiausias numatomas rudens pradžioje. 

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė pasveikino Ukmergės bibliotekos atstovus su gražiu įstaigos jubiliejumi ir pasidžiaugė, kad posėdis vyksta čia, o ne Vilniuje. Pasak jos, panašūs išvažiuojamieji susitikimai yra puiki proga kolegoms geriau pažinti vieni kitus.

Susirinkusius pasveikino, o vėliau ir pranešimą tema ­„Gyventojų medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo veiklų įgyvendinimas bibliotekose“ skaitė LR kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės patarėja Gražina Lamanauskienė.

Tarybos pirmininkė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus vadovė Žydrūnė Tichanavičienė skaitė pranešimą „Vilniaus regiono bibliotekų bendradarbiavimas: planai, vizija ir darbai“. Jame buvo aptartos „Biblioteka visiems“, „Vasara su knyga“, regiono bibliotekų tinklaraščio https://regiononaujienos.amb.lt/ ir kitos aktualijos. Diskutuota apie bibliotekininkų išsilavinimo ir profesijos perspektyvas.

Tuo pat metu kitoje salėje vyko Regiono bibliotekų komplektavimo tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė. Bibliotekų atstovės aptarė dažniausiai darbe iškylančius iššūkius.

Vėliau vyko ekskursija po įdomiausias Ukmergės vietas bei neseniai renovuotą biblioteką.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba