Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Internetinio kraštotyros turinio kūrimas" Vilniaus apskrities savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams

„Internetinio kraštotyros turinio kūrimas" Vilniaus apskrities savivaldybių viešųjų...

Birželio mėn. 19 d.  Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Vilniaus apskrities savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams skirti mokymai „Internetinio bendruomenių kraštotyros turinio kūrimas".

Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vyriausioji metodininkė projektams Ieva Pranckūnaitė supažindino su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vykdomu projektu „Kultūros paveldas ateičiai: atrask, dalinkis ir mokykis“, pristatė pagrindines projekto veiklas ir užsienio partnerių institucijas. Mokymų dalyviai taip pat buvo supažindinti su kiekvienu iš projekto metu sukurtų intelektinių produktų (gairėmis, tyrimu, interneto svetaine).

VAVB Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė skaitė pranešimą „Bendruomenių kraštotyra“. Pradžioje pranešėja pateikė teorinės medžiagos apie bendruomenes: ką reiškia ši sąvoka, kaip bendruomenės skirstomos. Plačiau aptarė vietos bendruomenės ir bibliotekų vaidmenį, sutelkiant žmones kraštotyros darbui. Pristatė užsienio šalių bendruomenių kraštotyros pavyzdžius. Klausytojai savarankiškai išnagrinėjo ir po to aptarė danų bibliotekininko parengtas rekomendacines gaires „8 žingsniai, kaip pakviesti ir įtraukti bendruomenes į kraštotyrines veiklas“.

VAVB Skaitytojų aptarnavimo centro bibliotekininkė Jurgita Lazauskaitė pristatė Vilniaus ir Alytaus apskričių bendruomenių kraštotyros informacijos sklaidai skirtą svetainę „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“, supažindino su pagrindiniais medžiagos atrankos ir pateikimo principais, turinio valdymo sistemos reikalavimais.

       

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba