Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mokymai BIBLIOTEKININKYSTĖS PAGRINDAI: BIBLIOTEKOS DOKUMENTŲ FONDAS

Mokymai BIBLIOTEKININKYSTĖS PAGRINDAI: BIBLIOTEKOS DOKUMENTŲ FONDAS

Rugsėjo ir spalio mėn. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka organizavo trijų dalių mokymus BIBLIOTEKININKYSTĖS PAGRINDAI: BIBLIOTEKOS DOKUMENTŲ FONDAS. Mokymai buvo skirti Alytaus ir Vilniaus apskričių mokyklų (išskyrus aukštąsias) bibliotekininkams bei šių apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams, neįgijusiems bibliotekininkystės išsilavinimo ir turintiems iki trijų metų darbo bibliotekoje stažą.

Šių mokymų tikslas buvo supažindinti mokymų dalyvius su bibliotekos dokumentų fondo sudarymo ir valdymo etapais bei atskirų dokumentų tvarkymo būdų praktika. Pirmoje mokymų dalyje buvo pristatomos šios temos: teisinė bazė, dokumentų fondas – bibliotekos, kaip socialinės institucijos funkcionavimo pagrindas ir reikšmingiausias šaltinis visuomenės poreikiams tenkinti, pagrindinės dokumentų fondo savybės, sudarymo principai bei funkcijos. Mokymų dalyviai susipažino su dokumentų klasifikacijomis, dokumentų fondo komplektavimo ir apskaitos procesais bibliotekoje. Antroji dalis buvo skirta dokumentų sisteminimui ir darbui su Universaliąja dešimtaine klasifikacija, Lietuvoje išleistomis lentelėmis, buvo aptariami specifiniai klasifikavimo klausimai. Trečioje mokymų dalyje buvo pristatomi klausimai, susiję su dokumentų apipavidalinimu bei pagrindiniais fondo tvarkymo procesais, dokumento vietos nustatymo (šifravimo) sistemomis, dokumento verte. Mokymų dalyviai susipažino su mūsų bibliotekos atviraisiais dokumentų fondais.

Mokymus vedė bibliotekininkai praktikai, kurie mokymų dalyviams padėjo pažinti naujus darbo procesus ir patarė, kaip išspręsti iškilusias problemas. Įgytas žinias mokymų dalyviai įtvirtino praktinių užsiėmimų metu.

Mokymų lektorės - Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė–Bankauskienė bei šio centro vyriausiosios bibliotekininkės Reda Steniulienė ir Marytė Laurinavičienė.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba