Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mokymai, kurie parodė, kad MISIJA ĮMANOMA!

Mokymai, kurie parodė, kad MISIJA ĮMANOMA!

Šių metų gegužės mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje ir Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje vyko mokymai bibliotekų specialistams „Autizmo spektro sutrikimas (ASS) ir biblioteka: misija įmanoma!“. Mokymus vedė Elena Gasiulytė ir Rūta Kaupaitė Norkūnė, VŠĮ „Idėjų karalystė“ įkūrėjos ir valdovės, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ partnerės. Lektorės yra vedusios edukacinius užsiėmimus bei vykdžiusios projektus, skirtus šeimoms su vaikais, turinčiais ASS Buivydiškių dienos centre bei Nacionaliniame muziejuje LDK Valdovų rūmai.

Šiuose mokymuose apie ASS buvo kalbėta ne iš medicinos, o iš kasdienio gyvenimo perspektyvos, t.y. kokios pradinės žinios bibliotekų specialistams yra svarbiausios siekiant, kad biblioteka taptų draugiška ir ypač patrauklia įstaiga ASS turintiems asmenims. Mokymų metu buvo pristatyti darbo metodai bei konkretūs įrankiai – socialinė istorija, vizualioji dienotvarkė ir elgesio taisyklės, sensorinis žemėlapis, edukacinių užsiėmimų erdvių paruošimo subtilybės ir kt. Mokymų dalyviai žaidė žaidimus, kurie padeda suprasti smegenų veiklos ypatumus, laiko pojūčio individualumą, komandinio darbo bei tinkamai pritaikytos aplinkos svarbą. Praktinės mokymų dalies metu dalyviai gavo užduotį remiantis jau įgytomis teorijos žiniomis patys sukurti priemones, kurios būtų naudingos dirbant su asmenimis, turinčiais ASS.

Mokymai buvo įdomūs ir informatyvūs. Bibliotekų specialistai atvirai ir nuoširdžiai įsitraukė į diskusijas bei dalijosi savo asmenine patirtimi. Organizuodami šiuos mokymus siekėme parodyti, jog tam, kad pasiruoštume bibliotekose priimti ASS turinčius asmenis reikia trupučio kūrybiškumo, daug noro ir kuo mažiau nerimo.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba