Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Regiono bibliotekininkai dalyvavo seminare apie pandemiją ir vakcinavimą

Regiono bibliotekininkai dalyvavo seminare apie pandemiją ir vakcinavimą

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka organizuoja trijų dalių nuotolinius mokymus „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“, kurie skirti regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams bei Alytaus ir Vilniaus apskričių mokyklų bibliotekininkams. 

Šiandien vyko pirmoji mokymų dalis, nuotolinis seminaras „Pandemija ir vakcinavimas – ką turime žinoti kiekvienas“, kurį vedė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis.

Nuotolinis susitikimas susidėjo iš kelių dalių: pirmoje jų prelegentas apžvelgė Covid-19 viruso atsiradimą, dažniausius užsikrėtimo kelius ir pačias efektyviausias apsisaugojimo priemones. „Pirmą kartą žmonijos istorijoje turime virusą, kuris aptinkamas visuose kontinentuose“, – sakė Vytenis Povilas Andriukaitis.

Pašnekovas sakė, kad viruso plėtra susilaukia nemažai konspiracijos teorijų, plinta dezinformacija, kurios platintojai suinteresuoti, kad visuomenė jaustųsi nestabili ir pažeidžiama. Kreipdamasis į jo besiklausančius bibliotekininkus, Vytenis Povilas Andriukaitis sakė, kad, jo manymu, Lietuvos bibliotekos ir jų darbuotojai gali svariai prisidėti prie tikslios informacijos sklaidos, padėti kovoti su dezinformacija ir klaidinga informacija. Vytenis Povilas Andriukaitis melagienų srautą pavadino „infodemija“ ir pakvietė bibliotekininkus prisidėti kovojant su ja.

Antroje seminaro dalyje PSO atstovas apžvelgė vakcinų nuo Covid-19 sukūrimo istoriją, jų tipus bei veiksmingumą. Buvo aptartos ir skirtingų šalių strategijos, kaip jose bus vakcinuojama populiacija.

Seminarui baigiantis kolegos bibliotekininkai uždavė jiems rūpimų klausimų, susijusių su Covid-19 virusu, pandemija, karantinu. Iš viso šį seminarą tiesiogiai stebėjo beveik 300 bibliotekininkų iš Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Varėnos, Druskininkų, Alytaus, Lazdijų, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Šalčininkų.

Kitos dvi mokymų „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“ bus surengtos vasario ir kovo mėnesiais.

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba