Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Seminaras „Žaliasis Europos susitarimas. Ką jis duos Lietuvai ir žmonių sveikatai“

Seminaras „Žaliasis Europos susitarimas. Ką jis duos Lietuvai ir žmonių sveikatai“

Vasario 24 dieną vyko nuotolinio seminaro „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“ antroji dalis, kurios tema „Žaliasis Europos susitarimas. Ką jis duos Lietuvai ir žmonių sveikatai“. Šie mokymai skirti regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams bei Alytaus ir Vilniaus apskričių mokyklų bibliotekininkams. 

Su susirinkusiais pustrečio šimto bibliotekininkų nuotoliniu būdu bendravo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis. Seminaro pradžioje lektorius sakė, kad visada jaudinasi ir jaučia didelę atsakomybę susitikdamas su bibliotekininkų bendruomene. Vytenis Povilas Andriukaitis pabrėžė, kad bibliotekos turi didžiulę reikšmę šviečiant ir informuojant visuomenę.

Savo pranešime lektorius pasakojo apie svarbiausius klimato kaitos aspektus, aptarė kelius, kaip galime gyventi sveikesnėmis sąlygomis ir saugesnėje aplinkoje. Pasak jo, pačiu svarbiausiu veiksniu įgyvendinant „Žaliąjį Europos susitarimą“ turi tapti vietos bendruomenės, savivaldybės, pilietinė bendruomenė, mokyklos, profsąjungos, nacionaliniai parlamentai. Labai svarbu prisidėti keičiant viešąją nuomonę, vienijant jaunimą, akademinę bendruomenę, įtraukiant kuo daugiau žmonių į žaliojo kurso idėjos skleidimą. Vytenis Povilas Andriukaitis pateikė paprastą pavyzdį: viena prie vandens telkinio numesta nuorūka užteršia 150 litrų gruntinio vandens 76 mikrokancerogenais ir mikroplastiku, todėl akivaizdu, kad kiekvieno mūsų elgsena taip pat yra svarbi kuriant kuo žalesnį gyvenimą sau ir kitiems. Seminaro metu buvo išsakyta mintis, kad bibliotekos gali inicijuoti pokalbius ir diskusijas apie sveiko maisto arba maisto nešvaistymo iniciatyvą,  kitas „Žaliojo Europos susitarimo“ iniciatyvas.

Trečioji mokymų „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“ dalis bus surengta kovo mėnesį. 

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba