Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Apie mus

Biblioteka įsikūrusi pačiame sostinės centre, buvusiuose Sofijos ir Juozapo Tiškevičių rūmuose, menančiuose net XV–XVI a. siekiančią istoriją. 1950 m. įkurta biblioteka yra labai mėgstama vilniečių ir miesto svečių. Bibliotekoje sukaupta beveik 500 tūkst. įvairių mokslo sričių knygų, periodinių leidinių, muzikos, filmų, žemėlapių, natų bei grožinės literatūros leidinių lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir kitomis pasaulio kalbomis. Kiekvienais metais bibliotekoje apsilanko apie 200 tūkst. lankytojų, kurie pasiskolina apie 400 tūkst. egz. leidinių.

1955 m. minint 100-ąsias romantizmo epochos poeto Adomo Mickevičiaus mirties metines bibliotekai suteiktas jo vardas. Nuo tada bibliotekos veikla susieta su šio poeto asmenybės, kūrybos ir gyvenimo atminimu, jo įamžinimu ir skleidimu. Mickevičianos kolekcijoje yra daugiau kaip 1000 leidinių lenkų, lietuvių, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Didžioji dalis leidinių – tai poeto kūryba. Fonde taip pat kaupiama literatūra apie A. Mickevičių: memuarai, biografijos, kritinė literatūra apie jo kūrybą. Bibliotekoje renkama ir meno kūrinių, susijusių su Adomu Mickevičiumi, kolekcija. Tai tapybos, grafikos, skulptūros darbai.

MISIJA IR VIZIJA

BIBLIOTEKOS ŠŪKIS. Suteikti atradimams prasmę

BIBLIOTEKOS MISIJA. Kuriame patrauklią aplinką pažinimui ir atradimų įprasminimui

BIBLIOTEKOS VIZIJA. Vilniaus regiono bendruomenės drąsių idėjų raiškos erdvė

BIBLIOTEKOS VERTYBĖS:

  • Bendruomeniškumas ir pilietiškumas
  • Modernios idėjos
  • Išraiškos ir asmens laisvė
  • Nuolatinis ugdymasis

Biblioteka yra 5-ių Alytaus apskrities ir 8-ių Vilniaus apskrities savivaldybių viešųjų bibliotekų metodikos centras, teikia profesinę pagalbą (konsultavimas, mokymai, tyrimai ir analizės), bendradarbiauja su Vilniaus regiono bibliotekomis ir jų filialais, dalijantis informacijos ištekliais, organizuojant ir įgyvendinant bendrus projektus bei renginius. Biblioteka teikia informacijos ir kultūros paslaugas Vilniaus miesto ir Vilniaus regiono (Alytaus ir Vilniaus apskričių) gyventojams. Biblioteka turi sukaupusi didelę ir vertingą kolekciją apie Vilniaus regiono vietoves ir žmones. 

Biblioteka žiniasklaidoje.

 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas