lt

Mokomieji konstruktoriai

Išmanieji „Lego Education“ konstruktoriai

Kviečiame susipažinti su programavimu ir robotika. Konstruktorių Kūrybos laboratorijoje yra kelių rūšių: „LEGO WeDo 2.0“ rinkiniai labiau skirti pirmajai pažinčiai su robotika, o „LEGO Mindstorms EV3“ – vyresniems, jau pažengusiems konstruotojams. Iš pradžių galima suprogramuoti tiesiog ant ratų važinėjantį robotuką ar nustatyti, ką daro prie jo prijungti mygtukai, o vėliau galėsite išplėsti jo galimybes, kad, pavyzdžiui, ultragarso jutikliu „pamatęs“ kliūtį robotas sustotų. Na, o patyrę robotų konstruotojai galės išbandyti, pritaikyti ir suprogramuoti spalvos atpažinimo sensoriaus ar giroskopo veikimą. Robotai puikiai tinka paįvairinti informatikos pamokas ar moksleivių projektus, tačiau mielai laukiame ir pavienių konstravimo entuziastų ar šeimų.

Inžineriniai „Fischertechnik“ konstruktoriai

5 „Fischertechnik“ rinkiniai puikiai tinka smagiai pažinčiai su skirtingomis fizikos šakomis – mechanika, statika, elektronika, atsinaujinančių išteklių energetika, pneumatika ar optika. Štai iš vieno rinkinio galima sukonstruoti vėjo malūną, gaminantį elektros energiją, kitaas padės suprasti, kaip veikia elektros grandinės – galėsite sukonstruoti šaldytuvo dureles, kurias atidarius šviesa užsidega, o uždarius – užgesta, taip pat susipažinti su šviesolaidžiu, pneumatiniais keltuvais ar vairo, judinančio automobilio ratus, veikimu. Nors šie konstruktoriai rekomenduojami vaikams nuo 9 metų, patirtis rodo, kad jais susidomi ir vyresni moksleiviai, tad planuojant edukacinį užsiėmimą galime bendradarbiauti su klasės ar dalyko (fizikos ar technologijų) mokytoju, kartu parengti specialias kūrybines užduotis arba tiesiog komandiškai konstruoti pagal įvairias instrukcijas.

Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga ir savarankiškai ar, jei reikia, konsultuojant bibliotekos darbuotojams, mokytis ja naudotis galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka