1988-1990 metai – Lietuvos laisvės, ryžto ir vilčių metai. Laisvėjanti šalis, aktyvi Sąjūdžio veikla, noras pamatyti savo gimtinę ar tėvų šalį skatino pasaulio lietuvius grįžti į Lietuvą. Po daugiau kaip 40 metų karo išvyti emigrantai galėjo rengti koncertus, kūrybos vakarus, konsultuoti mokslo, verslo klausimais ir paprasčiausiai lankyti gimines Lietuvoje.
Fotografas Algimantas Žižiūnas (g. 1940) įamžino daugelį žymių Lietuvos išeivių, atvykusių aplankyti gimtinės. Iš beveik dviejų šimtų portretų parodai atrinktos 26 fotografijos, kuriose įamžinti politikai, visuomenės veikėjai, rašytojai, redaktoriai, žurnalistai, mokslininkai, aktoriai ir kt.
Parodą bibliotekos Parodų salėje galima pamatyti iki gegužės 31 dienos.
Liudos Mickutės fotografijų paroda
Kviečiame apsilankyti II bibliotekos aukšte įsikūrusioje Vilnistikos skaitykloje, kur eksponuojama Liudos Mickutės fotografijų paroda.
Autorė pasakoja apie save:
„Fotografuoju nuo 2014 metų, fotografija man yra hobis ir sielos atgaiva. Mėgstu užfiksuoti gamtos virsmą, šviesą, rytmečio peizažus. Domina miesto senoji architektūra.
Dalyvavau tarptautinėse parodose „Žemės diena“ (2016 ir 2017 m.), „Gyvos žemės mintys“ (2016 ir 2019 m.), „Lietuvos peizažai“ (2016 ir 2017 m.), „Adventur'' parodose (2016, 2017 ir 2018 m.) ir kitose.
Nuotraukos buvo eksponuojamos Užupyje (Vilnius) vykusioje parodoje „Užupio Konstitucija nuotraukose“ (2021 m.).
Fotografijos spausdinamos žurnale „National Geographic Lietuva“', „Gismeteo“ kalendoriuje ir kituose leidiniuose.
Aktyviai dalyvauju fotokonkursuose medijose“.
Paroda vyksta Vilnistikos skaitykloje iki birželio 30 d.
„Animacinis dienoraštis“
Nuo gegužės mėnesio bibliotekos Meno ekrane – „Animacinis dienoraštis“.
Tai kūrybinis eksperimentas, kurio metu Vilniaus dailės akademijos pirmo kurso animacijos studentai publikavo kasdieninius animacinius kūrinius. Taip mokydamiesi kritiškai vertinti idėją, laiką ir savo tobulėjimą bei reflektuoti kasdienius įvykius.
Meno ekraną rasite III aukšte laisvalaikio erdvėje šalia Mickevičiaus skaityklos
Paroda „Lietuvos grynuolis Kazimieras Vasiliauskas“
Parodoje galima pamatyti kai kuriuos Kazimiero Vasiliausko rašytus ir jam adresuotus laiškus, kunigo ranka rašytus pamokslus ir kitus tekstus bei daiktus, išleistas apie jį knygas, apie kunigą išsakytas kitų žmonių mintis.
Paroda bus pristatyta balandžio 12 d. 17 val. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metams skirtame renginyje Didžiojoje salėje.
Paroda eksponuojama Didžiojoje salėje iki gegužės 31 dienos.
Eglė Maskaliūnaitė Butkuvienė „Slėpimasis už kasdienybės“
Autorė gimė 1975 m.Vilniuje. 1993-1999 m. studijavo keramiką Vilniaus dailės akademijoje,Taikomosios dailės fakultete. Menų magistrė, dailininkų sąjungos narė. Dalyvauja grupinėse keramikos ir žemės meno parodose Lietuvoje ir užsienyje, surengusi tris personalines parodas. Keramikos pedagogė.
„Kūryba tam tikra prasme padeda egzistuoti, komunikuoti. Pastaruosius keletą metų nagrinėju temą „Slėpimasis už kasdienybės“, kurią įgyvendinu erdviniais objektais - keraminės skulptūros ir žemės meno darbais. Pasislėpti už kasdienybės, reiškia ne tik pakeisti tam tikrą žvilgsnio fokusą taip, kad nematomos rutininės detalės taptų matomomis, bet ir būti šalia jų, kontempliuojant, perkeičiant, stilizuojant, paverčiant kažkuo galingu, savotišku atramos tašku. Tai - sunkių patirčių įveikimas per panirimą į rutininius veiksmus ir, tokiu būdu, galimybė stabilizuotis. Kai jautiesi sugriautas, netekęs pagrindo, turi sukurti save iš naujo. Būsena, kai prarandi kažką labai vertingo, dalį savęs, ir turi su tuo gyventi toliau. Nebematai perspektyvos ir lieka tik kasdiena, ši akimirka. Kasdienybė - pats stabiliausias dalykas mūsų gyvenime. Graikų filosofai ją visiškai ignoravo, kasdienybės reabilitacijos banga prasidėjo nuo 19 a., ji aktuali iki šiol. Tai – rutinos lyrika, pilkumos poezija. Kita vertus tai- būdas negalvoti, išnykti kaip asmenybei ir išlikti“.
Parodą apžiūrėti galima bibliotekos languose iš Trakų gatvės iki gegužės 8 dienos.
Judančio paveikslėlio stebuklas
Bibliotekos III a. poilsio erdvėje kviečiame apžiūrėti parodą "Judančio paveikslėlio stebuklas". Čia galėsite susipažinti su trumpa animacinio meno raida pasaulyje, pirmaisiais optiniais žaislais bei įtakingiausiais animacinių filmų kūrėjais - pradininkais.
Lina Itagaki yra laisvai samdoma iliustruotoja ir komiksų kūrėja. „Grybo auksas“ – jau šeštasis tikrais istoriniais įvykiais paremtas knygos projektas, su kuriuo Linai teko dirbti. Parodoje eksponuojami iliustracijų, sukurtų šiai knygai, originalūs piešiniai.
Užsukite pamatyti magijos, kurią paprastu pieštuku gali sukurti iliustruotoja!
Paroda vyksta Vaikystės pievoje iki birželio 30 d.
„Lietuvos krepšiniui – 100“
Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2022-uosius Lietuvos krepšinio šimtmečio metais. Šia proga parengėme Jums leidinių ir dokumentų stendinę parodą.
1922 metais balandžio 23 dieną Kaune buvo sužaistos pirmosios krepšinio varžybos. Parodoje pristatomos krepšinio legendos Pranas Lubinas, Vytautas Bimba, Modestas Paulauskas, Vladas Garastas Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir kiti.
Sovietiniais laikais sportas – ypač medaliai olimpiadose – buvo viena retų galimybių išgarsinti Lietuvos vardą.
Paroda veikia II bibliotekos aukšte Laisvalaikio erdvėje.
Ievos Alisos Žmuidaitės darbų paroda „Spalvų fontanas“
Dešimtmetei Ievai Alisai vienas malonumas žaisti su spalvomis ir ant drobių perkelti spalvotus ir pilnus gyvybės pasaulius.
Kviečiame į Kūrybinę laboratoriją, kur patys galėsite įsitikinti, kaip smagu sekti nerašytomis istorijomis!
Paroda vyksta Kūrybinėje laboratorijoje, gegužės mėnesį.
Neskaitykite gerų knygų – skaitykite geriausias! IBBY Lietuvos skyriui – 30 metų
IBBY Lietuvos skyrius nuo pat 1992-ųjų metų telkia vaikų ir paauglių literatūros specialistus bei kuria aktyvią ir profesionalią bendruomenę, kuri Lietuvos ir pasaulio visuomenei pristato lietuvių kūrėjų kūrinius bei organizuoja konferencijas bei kitus su vaikų ir paauglių literatūra susijusius renginius.
Vienas svarbiausių titulų – Prano Mašioto premija – geriausioms vaikų ir paauglių knygoms skiriama jau 30 metų. Kas ketvirtį, visus metus, kviesime jus susipažinti su vis kitų metų premijos laureatais.
Kas buvo patys puikiausi 1992–1999-aisiais? Užsukite Po skliautu ir atraskite geriausias knygas iš naujo. Labiausiai sudominusias drąsiai skolinkitės į namus.
Paroda vyksta Vaikų bibliotekos erdvėje „Po skliautu“ kovo–gegužės mėn.
Viačeslavo Sokoleckio tapybos parodos atidarymas
Dailininkas tapytojas, akvarelininkas. Viačeslavas Sokoleckis gimė 1938 m. Popasnojėje (Lugansko apskr., Ukraina). 1965 m. baigė scenografijos specialybę Vilniaus dailės institute. Nuo 1978 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2001 m. – Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė” narys.
Dailininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos dailininkų sąjungos fondas, Alupkos muziejus Kryme, VU bibliotekos grafikos centras, įvairios Lietuvos įstaigos, Lietuvos ir užsienio kolekcininkai.
Parodą galima apžiūrėti bibliotekos interneto svetainėje ČIA.
Vilniaus menininkų klubo PLEKŠNĖ dailininkų darbų paroda
Vilniaus menininkų PLEKŠNĖS klubo dailinininkų darbų paroda - tai trisdešimties metų klubo jubiliejaus įprasminimas.
"Plekšnės" klubo branduolį sudaro įvairių profesijų atstovai: muzikai, baleto artistai, fotografai, rašytojai ir medikai.
Kviečiame apžiūrėti parodą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos interneto svetainėje ČIA.
parodoje eksponuojamos akvarelės – poetiškos ir jautrios. Dailininkės žvilgsnis nuolat krypsta į žydinčias pievas, kur daug spalvų, oro ir permainingo judėjimo. Tai – tarsi mikrokosmosas, įprasminantis nesibaigiantį gamtos vyksmą. Čia nematyti ryškių kontūrų, nėra pradžios ir pabaigos: žolynų pavidalai nepastebimai išplaukia iš švarios erdvės ir vėl į ją įsilieja, sudarydami pulsuojančią tarpusavio vienovę.
Eglė Šaltė (Petravičiūtė) – menininkė, baigusi keramikos bakalauro ir magistro studijas VDA, tačiau niekad neapsiribojusi vien tik molio medžiaga, kaip meninės saviraiškos priemone. Aktyviai kuria pasitelkdama keramiką, tapybą ir įvairias grafikos technikas. Pastaraisiais savo kūrybos metais sukūrė linoraižinių seriją „Pamąstymai“.
Grafikos darbų ciklas „Pamąstymai“ yra trumpi filosofiniai momentai, kalbantys apie vidines būsenas, minčių raizginius, susipinančius didelius išgyvenimus ir mažas problemas, apie egzistencinius svarstymus ir žmogiškąsias vertybes.
Kristinos Kurilaitės paroda „Gatvės meno galerija – menas arčiau mūsų“
K. Kurilaitės nuotr.: „Sienos prisimena“ – gatvės meno projektas, skirtas Vilniaus žydų kvartalo istorinei atminčiai.
Paroda įkvėpta kelionių, ilgų pasivaikščiojimų ir netikėčiausių miesto meno formų atradimų. Čia eksponuojamos nuotraukos iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Šilutės, Telšių, Porto (Portugalija), Lisabonos (Portugalija), Aveiro (Portugalija),Tel Avivo (Izraelis), Berlyno (Vokietija) ir Vienos (Austrija). Parodoje siekiama ne tik susipažinti su urbanistiniu menu, bet ir parodyti šio meno technikų įvairovę: nuo trafareto iki sienos drožinėjimo, menininko rankų darbo iki roboto pagalba atlikto piešinio. Vaizdo įrašas, kuriame Kristina Kurilaitė pasakoja apie parodos idėją – ČIA.
Dienos centro „Mes esame“ atviros kūrybinės dirbtuvės
Dienos centro „Mes esame“ atviros kūrybinės dirbtuvės
Projekto metu ant drobės buvo atspausti šilkografiniai anstpaudai su Vilniaus miesto vaizdais, kuriuos dienos centro lankytojai – neįgalieji – tapė tekstiliniais dažais.