lt

Skaitytojų klubas

 SKAITYTOJŲ KLUBO idėja – kas mėnesį bibliotekoje aptarti aktualią, didelio susidomėjimo sulaukusią ir visuomenėje tam tikrą rezonansą sukėlusią knygą. Knygų aptarime paprastai dalyvauja autoriai, vertėjai, literatūrologai, knygų apžvalgininkai, skaitytojai ir visi, kurie neabejingi literatūrai bei kultūrai.

Skaitytojų klubo šūkis – „Surask, perskaityk, pasiūlyk...

Skaitytojų klubo susitikimai vyksta kiekvieną mėnesio paskutinį antradienį Vaikų bibliotekoje esančioje salėje „Po skliautu“.

Klubo veikloje dalyvaujančius žmones vienija:

  • Nepasitenkinimas vien tyliąja skaitymo proceso dalimi.
  • Noras pasidalinti emocijomis ir mintimis apie perskaitytą įdomią knygą.
  • Galimybė išgirsti perskaičiusiųjų, norinčiųjų ir turinčiųjų ką pasakyti nuomones, tuo pačiu išsakyti savąją.
  • Susitikti su rašytojais, knygų apžvalgininkais, vertėjais, leidėjais ir kt. 
Paliko gilų įspūdį perskaityta knyga? Pasiūlykite ją! Gal klubo susitikime aptarsime būtent Jūsų rekomenduojamą knygą! Pasiūlymus siųskite el. paštu: [email protected].

Artimiausiame SKAITYTOJŲ KLUBE aptarsime:

 

 

 Lapkričio 29 d. 17.30 val.  Skaitytojų klube kalbėsime apie Undinės Radzevičiūtės knygą „Grožio ir blogio biblioteka“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020 m. Susitinkame Vilnistikos skaitykloje, II a. Dalyvaus poetė, literatūrologė Lina Buividavičiūtė.

 

Pagrindinis „Grožio ir blogio bibliotekos“ veikėjas Walteris Schultzas skaitytojams jau bus šiek tiek žinomas iš kitos autorės knygos „Baden Badeno nebus“. Walteris dievina unikalias knygas! Jis aistringai siekia surinkti išskirtinę biblioteka ir dėl šio tikslo nedvejodamas galėtų padaryti nusikaltimą. Veimaro respublikos (taip 1919-1933 metais buvo vadinama Vokietija) Berlyne nebuvo sunku paslėpti juodus darbelius.

Walteris gyvena šalyje, kurioje niekas nebetiki Dievu ir jau neskiria gėrio nuo blogio. Čia vyrauja kultūros, meno, moralės, dvasingumo nuosmukis, klesti chaosas ir egoizmas. Visa tai kartu smukdo ir šalį. Autorė teigia, kad mūsų laikai itin primena Veimaro respubliką – žmonių mąstymas ne itin daug pakito, o priimami sprendimai labai panašūs.

Knyga aprėpia visą personažo Walterio Schultzo gyvenimo istoriją, kuri tęsiasi per penkiasdešimt Europai labai svarbių metų. Visgi, daugiausiai laiko skaitytojas praleis tarpukario Berlyne.

Undinė Radzevičiūtė knygos „Grožio ir blogio biblioteka“ juodraštį sukūrė barokiniuose rūmuose Bamberge. Tokią galimybę jau suteikė Bavarijos kultūros ministerijos skirta vienuolikos mėnesių stipendija. Autorės rašymo stilius yra laikomas labai savitu, originaliu bei netikėtu.

Undinė Radzevičiūtė gimė 1967-tais metais. Vilniaus dailės akademijoje studijavo meno istoriją, teoriją ir kritiką. Po studijų karjerą darė reklamos agentūrose, kol galiausiai ėmėsi rašymo. „Grožio ir blogio biblioteka“ – jau septintoji autorės knyga (kitos knygos – „Strekaza“, „Frankburgas“, „Baden Badeno nebus“, „180“, „Žuvys ir drakonai“, „Kraujas mėlynas“).

Skaitytojai myli Undinės Radzevičiūtės knygas, taip pat jos teigiamai vertinamos ir kritikų. Autorės kūrinių pavadinimai keletą kartų puikavosi kūrybingiausių metų knygų dvyliktuke, o du kartus knygos buvo įtrauktos į Metų Knygos rinkimus. Europos Sąjungos literatūrinę premiją Undinė Radzevičiūtė gavo už romaną „Žuvys ir Drakonai“, šis kūrinys taip pat laikomas viena geriausių dešimtmečio knygų. Autorės knygos jau išverstos į daugiau nei dešimt skirtingų kalbų ir užsienyje taip pat susilaukia palankaus dėmesio iš skaitytojų bei kritikų. Pavyzdžiui, „Kraujas mėlynas“ Austrijoje buvo išrinkta geriausia 2019 m. birželio mėnesio knyga.

 

*topic_no_exist*

Aptartos knygos:

2022 metais
2021 metais
2020 metais
2019 metais
2018 metais
2017 metais
2016 metais
2015 metais
2014 metais
2013 metais
2012 metais
2011 metais
2010 metais
2009 metais
2008 metais
2007 metais
2006 metais
2005 metais
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA