Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Darbo stotys

Darbo stotys su taikomąja programine įranga

Kūrybos laboratorijoje esančiais kompiuteriais (kūrybiniu ir inžineriniu „Fujitsu Celsius W580“ bei programavimo paketas „Fujitsu Esprimo K558“) galima dirbti su nuotraukomis, projektavimu, įrašytu garsu ar filmuotu vaizdu. Čia galima išbandyti profesionalią vaizdo montavimo programą Sony Vegas Pro, nuotraukų redagavimo programą Adobe Photoshop Elements, nemokamas grafinio vaizdo redagavimo programas GIMP (GNU Image Manimulation Program), Paint.net ar InkScape (darbui su vektorine grafika), taip pat maketavimo (Blender, 3D Builder, LibreCAD, Tinkercad, Sculptris), muzikos kūrimo (pabandymui turime ir nedidelę MIDI klaviatūrą M-Audio Keystation Mini 32 MK3 su bandomąja programine įranga) ar garso įrašymo bei redagavimo programą Audacity.

Įranga nuotraukų ar vaizdų skaitmeninimui ir apdorojimui

Naudojant „Epson Perfection V600 Photo“ nuotraukų skaitmeninimo skenerį galima nemokamai skaitmenizuotis savo turimas senas išryškintas fotojuostas (negatyvus) ar skaidres (pozityvus), po to perkelti nuotraukas į kompiuterį, apdoroti jas minėtų vaizdo redagavimo programų pagalba, o rezultatą ant foto popieriaus (pastarąjį tektų atsinešti patiems) atspausdinti daugiafunkciniu spausdintuvu „Epson L850“, kuris, beje, taip pat turi priedą iliustracijų spausdinimui ant kompaktinių diskų (CD).

Na, o iš telefono ar fotoaparato į kompiuterį įsikėlę filmuotus vaizdus, programų Sony Vegas Pro ar Shotcut pagalba galėsite išmokti juos apkarpyti, susimontuoti į vientisą filmą, uždėti garso takelį bei titrus, taip pat išmėginti erdvinio vaizdo 360 laipsnių kamera SAMSUNG Gear 360 (2017) bei su ja naudojamą programinę įrangą.

Tinklaraštininkų įranga

Srautinių transliacijų kamera Logitech C920 HD Pro Webcam, ausinės Audio-technica ATH-Pro5 MK3 ir USB mikrofonas ATR 2500 suteikia galimybę bibliotekoje įrašinėti tinklalaides, o turima programinė įranga leidžia jas redaguoti ir eksportuoti įvairiais formatais.

Grafinė planšetė

Bibliotekoje galite išmėginti Wacom Intuos Pro grafinę planšetę, dar kitaip vadinamą piešimo planšetę. Tai kompiuterinio tipo įvesties įrenginys, leidžiantis naudotojui piešti, braižyti ar rašyti panašiu būdu, kaip tai daroma pieštuku ant popieriaus lapo. Ant jos vaizdai piešiami specialiu rašikliu, vadinamu stiliumi. Piešinys nėra matomas ant planšetės paviršiaus, o skaitmenine forma perkeliamas į kompiuterį ir matomas jo ekrane. Grafinė planšetė naudojama kartu su projektavimo ar piešimo programine įranga. Plačiau apie šią planšetę sužinokite šiuose filmukuose: pristatomajame bei mokomajame.

Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas