Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mikrokompiuteriai

mikrokompiuteriai bei programuojamų mikrokontrolerių rinkiniai

Kūrybos laboratorijoje galima susipažinti su „micro:bit“, „Arduino“ bei „Raspberry“ mikrokompiuteriais, elektronika bei įrenginių programavimo pagrindais. Jau po kelių minučių galima džiaugtis savo pirmuoju veikiančiu algoritmu bei stebėti užduotį įgyvendinantį kišeninį kompiuteriuką. Pasitelkęs micro:bit mikrokompiuterius, edukaciniuose užsiėmimuose bibliotekoje jau esame mokę vaikus jais kurti nesudėtingą LED lemputėmis veikiantį kompiuterinį žaidimą, o „Skaitymo festivalyje“ buvome surengę ir „vaisių koncertą“, kurio metu skirtingus garsus lankytojai galėjo išgauti „grodami“ obuoliais.

„Žinoma, tai tik keletas mokomųjų idėjų – plačiau pritaikyti mikrokompiuterius galima prijungiant įvairius išorinius priedus – bibliotekoje turėsite galimybę išbandyti įvairių elektronikos komponentų, jutiklių ar mikrovaldiklių – pavyzdžiui įvairių fotorezistorių, potenciometrų, varžų, ultragarso jutiklių, pjezo elementų ar net rinkinį su GPS antena. Praktiškai visą tai galima pritaikyti ne tik mokymosi tikslais, bet ir pasibandant pačių neturimus įrenginius prieš projektuojant išmaniųjų namų sprendimus, diegiant išmanią sodininkystę ar pan. Pritaikymas beribis, priklausantis tik nuo kūrėjų fantazijos“ – sako bibliotekos edukatorius.

Daugiau mokomųjų video pamokų rasite Viešosios interneto prieigos bibliotekos Youtube kanale.

Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas