lt

100 knygų ukrainiečių kalba į biblioteką atkeliavo iš Lvivo

100 knygų ukrainiečių kalba į biblioteką atkeliavo iš Lvivo

Lietuvoje baigiantis kovo mėnesiui registruota beveik 40 000 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Didžiausią jų dalį sudaro moterys ir vaikai. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, jausdama didėjantį knygų ukrainiečių kalba poreikį, nedelsdama ėmė ieškoti kelių, kaip greitai įsigyti leidinių vaikams ir suaugusiesiems ukrainiečių kalba.

Informacinių išteklių skyriaus vyriausioji bibliotekininkė komplektavimui ir apskaitai  Reda Steniulienė džiaugiasi, kad mūsų biblioteka yra viena pirmųjų, kuriai pavyko užsisakyti ir gauti leidinių ukrainiečių kalba, visi jie atkeliavo iš Lvivo. Iš šimto gautų knygų dauguma yra skirtos vaikams, mažesnioji dalis – suaugusiesiems. Už operatyvų leidinių užsakymą ir pristatymą biblioteka dėkoja savo ilgamečiui partneriui – Vilniuje įsikūrusiam knygynui „Knygynas eureka!“. Visos knygos ukrainiečių kalba yra iš Lvivo knygyno/leidyklos „Old Lion Publishing House“ (https://starylev.com.ua/).

„Knygynas eureka!“ direktorė Eurika Stogevičienė sutiko pasidalinti sėkminga pirmosios ukrainietiškų knygų siuntos kelionės istorija: „Kai Lietuvos bibliotekos pradėjo ieškoti knygų ukrainiečių kalba, susisiekėme su knygyno bičiuliu vertėju Vytu Dekšniu, jis ne vieną knygą yra išvertęs iš ukrainiečių kalbos. Vytas suvedė mus su vaikų rašytoja Kateryna Mikhalitsyna, kuri mus suvedė su Lvivo leidykla-knygynu. Knygynas greitai atrinko 100 knygų, atsiuntė mums sąskaitą, mes apmokėjome ir jie per savo draugus išsiuntė į Lietuvą. Manome, kad per Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją arba Lietuvos šaulių sąjungą. 

Lietuvoje knygos turėjo atkeliauti  į Ukrainos namus, turėjome kontaktą kam skambinti, bet jos kažkur užstrigo, o vieną dieną mums paskambino iš Pabėgėlių registracijos centro Minties g. savanorių koordinatorė, kad jų centre atsirado minėtos knygos. Kai kitą dieną nuvažiavome jų paimti, knygų nebebuvo. Ten gana dažnai keičiasi savanoriai iš įvairių organizacijų, tad mūsų klaida buvo, kad nenuvažiavome iš karto. Tada vyko gana ilgas knygų ieškojimo procesas. Galiausiai jos atsirado Ukrainos namuose. Net ir neaišku, kas jas atvežė, bet apsidžiaugėme, kad atkeliavo, nes jau buvome supratę, kad knygos matyt iškeliavo į kokią labdaros organizaciją. Tiesą pasakius, nebuvo labai gaila – jeigu jos būtų pradžiuginusios pabėgusius Ukrainos žmones, tai tebūnie, tik manome, jog bibliotekose labai svarbu turėti knygų ukrainiečių kalba, nes žymiai daugiau žmonių gali jas perskaityti.

Dabar laukiame naujos siuntos, nes ir kitos bibliotekos užsisakė knygų, tik Lvivo knygynas kol kas neišsiuntė, dar ieško kas galėtų atvežti. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka buvo pirmoji, kuri greitai apsisprendė ir patvirtino užsakymą šimtui knygų“. 

Knygas ukrainiečių kalba rasite Vaikų bibliotekoje ir suaugusiųjų abonemente.

Mindaugo Masaičio nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE:

 

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA