Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Apie Adomą Mickevičių – lietuvių gestų kalba

Apie Adomą Mickevičių – lietuvių gestų kalba

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka pristato pasakojimą apie poetą Adomą Mickevičių lietuvių gestų kalba. Įrašą rasite ČIA.

Dėkojame lietuvių gestų kalbos vertėjui Artūr Kartanovič, kuris vaizdo įraše pasakoja mūsų parengtus svarbiausius faktus apie Adomą Mickevičių. 

Į Vilnių Adomas Mickevičius atvyko 1815 metais, čia studijavo Vilniaus universitete. Kartu su bičiuliais 1817 metais įkūrė slaptą Filomatų draugiją, kuri puoselėjo meilę tėvynei ir skatino mėgti mokslą. Baigęs universitetą, Adomas Mickevičius buvo paskirtas dirbti mokytoju Kaune. 1823 metais poetas kalėjo Vilniaus bazilijonų vienuolyne įrengtame kalėjime, vėliau buvo ištremtas į Rusiją. Taip 1824 metais jis paliko Lietuvą ir niekada čia nebegrįžo.

1955 metais Vilniaus apskrities viešajai bibliotekai suteiktas Adomo Mickevičiaus vardas. Nuo to laiko biblioteka puoselėja poeto atminimą, skleidžia žinią apie jo kūrybą ir asmenybę, kaupia poeto kūrybą įvairiomis kalbomis. Daugiau apie Adomą Mickevičių sužinosite apsilankę virtualioje erdvėje  https://mickevicius.amb.lt/.

Tai jau ne pirmas vertimas į lietuvių gestų kalbą apie mūsų biblioteką ir jos paslaugas. Kaip tapti skaitytoju, užsisakyti knygas, kuo ypatinga yra Vaikų biblioteka, informaciją lietuvių gestų kalba rasite ČIA.

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas