lt

Biblioterapijos užsiėmimai senelių namuose

Biblioterapijos užsiėmimai senelių namuose

Kad knyga sunkiu gyvenimo momentu gali padėti žmogui, pastiprinti jį, gydyti, patvirtinti gali, ko gero, daugelis skaitančiųjų. Jau prieš kelis tūkstančius metų buvo pastebėtos knygų gydomosios savybės. Šiandien biblioterapija skirstoma į kelias rūšis:

- Klinikinė biblioterapija – sergantiems psichikos ligomis.

- Reabilitacinė biblioterapija – po sunkių, ilgai trunkančių ligos periodų.

- Asmenybės vystymo biblioterapija – visiems, turintiems poreikį tobulinti, vystyti save.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka organizuoja sąveikos biblioterapijos užsiėmimus senelių namų gyventojams. Iš viso numatyti keturi susitikimai VšĮ „Sevilis" senelių namuose ir VšĮ Antavilių pensionate.

Biblioterapijos užsiėmimus veda dr. Daiva Janavičienė, dirbanti  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dr. Daiva Janavičienė paskutiniaisiais metais yra išleidusi net dvi knygas šia tema –„Biblioterapija: teorija ir praktika“ (Vilnius: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, 2020) ir „Biblioterapijos metodika“ (Vilnius: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, 2020). Taip pat biblioterapijos užsiėmimuose dalyvauja smuikininkas Sigitas Rubis, kurio smuiko garsai sukuria ypatingą muzikinę atmosferą.

  

Rugsėjo 28 dieną VšĮ „Sevilis" senelių namuose vykusiame grupiniame biblioterapijos užsiėmime dalyvavo 10 šių namų gyventojų. Susitikimo tema buvo „Vilties spalva“ ir jo metu skambėjo poezija, smuiko muzika, susirinkusieji dalijosi savo mintimis. Po savaitės vyksiančio susitikimo tema – „Dovanos ir dėkingumas“.

Šie užsiėmimai rengiami pagal Neįgaliųjų programos priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga ir priemonėmis“.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA