Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dovanos aktyviausiems bibliotekos skaitytojams

Dovanos aktyviausiems bibliotekos skaitytojams

Džiaugiamės mūsų bibliotekos aktyviais skaitytojais, kurie daug skaito, lankosi mūsų renginiuose ir dalyvauja bibliotekos bendruomenės veiklose. Visa tai matydami norime jiems padėkoti ir kartu su mūsų partneriu – Klaipėdos jaunimo teatru – 3 patiems aktyviausiems bibliotekos skaitytojams (15–19 metų) padovanoti bilietus į jaunimui skirtą spektaklį R.E.M.

Ieškodami aktyviausių skaitytojų nustebome, kiek daug skaito mūsų bibliotekoje besilankantis jaunimas! Kai kurie skaitytojai nuo 2016 metų jau įveikė beveik 300 knygų! Tad išrinkę tris pačias aktyviausias skaitytojas, kurios labai dažnai varsto mūsų bibliotekos duris, norime apdovanoti jas bilietais į spektaklį! Šaunuolės, Vilte, Aurelija ir Ramune, nemažinkite skaitymo tempų, toliau išlikite smalsiomis ir tobulėkite! Linkime jums įdomaus spektaklio!

R.E.M. – tai spektaklis, kuris tiria jauno žmogaus, užstrigusio Lietuvoje, būseną: linksmai, absurdiškai, ironiškai. Viskas, ką jau teko matyti ir patirti, tik šiek tiek kitaip.

Pagrindinės spektaklio veikėjos, jaunos klaipėdietės merginos, galvoje bandymas pačiai sau atsakyti į visą aibę egzistencinių klausimų virsta virtine komiškų, nors tuo pat metu ir vidinio dramatizmo kupinų situacijų, idėjų bei personažų, sutinkančių vienas kitą absurdo ir juodojo humoro persmelktoje spalvingoje ir dinamiškoje fantasmagorijoje, kurios dramaturginį pagrindą sudaro originalios antikinės, baltų kraštų, Šiaurės Amerikos čiabuvių mitų bei legendų interpretacijos, dinamiškai jungiamos su spektaklio autorių sapnais bei vaikystės prisiminimais.

Pasak „R.E.M.“ kūrybinės komandos, spektaklio dramaturgijos kūrimo procesas prasidėjo klausimu „Kodėl mes visi dar neemigravome iš Lietuvos?“, tačiau repetuojant spektaklis kito, transformavosi, mutavo ir paskutiniajame spektaklio kūrimo etape po jo autorių padidinamuoju stiklu paradoksaliai atsidūrė nebe „emigracijos“ leitmotyvas, o jam kardinaliai priešinga „emocinio paralyžiaus“ tema. Spektaklis buvo kuriamas stebint ir tiriant savo gyvenamąją aplinką, analizuojant savas patirtis, šeimos sapnus, visuomenės lūkesčius ir masinių medijų nulemtą informacijos srautą, kuriam pasidavus galvoje nori nenori nuskamba visą šią jauseną apibendrinantis žodis – „nesąmonė“.

Režisierius: Jonas Tertelis. Scenografė: Paulė Bocullaitė. Kostiumų dailininkė: Inga Skripka. Šviesų dailininkas: Julius Kuršis. Dramaturgas: Andrius Jevsejevas.

Vaidina: Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Simas Lunevičius, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė.

Daugiau informacijos

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas