Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Duomenų bazės – kiekvienam smalsiam skaitytojui

Duomenų bazės – kiekvienam smalsiam skaitytojui

Šiandieninė biblioteka neįsivaizduojama be elektroninių išteklių. Elektroninės duomenų bazės (angl. database) – vienas iš tokių bibliotekose naudojamų elektroninių išteklių, kuriuose bibliotekų paslaugų vartotojams pateikiama kokybiška informacija iš pasaulinių informacijos šaltinių. Kviečiame naudotis mūsų bibliotekos prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis neišeinant iš namų! Karantino laikotarpiu suteikiama galimybė duomenų bazes pasiekti iš namų kompiuterių ar išmaniųjų telefonų. Dėl prisijungimo ir išsamesnės informacijos kreipkitės el.p. [email protected].

Ką galima rasti duomenų bazėse?

Duomenų bazėse esantys duomenys yra susisteminti ir sutvarkyti taip, kad būtų lengva atlikti informacijos paiešką ir naudoti surastus informacijos šaltinius. Duomenų bazėse kaupiama informacija apie žurnalų straipsnius, konferencijų pranešimus, laikraščių straipsnius, knygų apžvalgas, garso ir vaizdo dokumentus, grafinius dokumentus, žemėlapius ir kt. dokumentus. Duomenų bazėse gali būti pateikiama tik dokumentus aprašanti informacija arba patys dokumentai, taip pat papildoma informacija: bibliografinė informacija, santraukos, citavimo duomenys, dalykiniai terminai, reikšminiai žodžiai, viso teksto dokumentai ir kt. Dažniausiai duomenų bazėse informacija pateikiama anglų kalba, tačiau kai kurie šaltiniai prieinami ir mokantiems kitas užsienio kalbas.

Pateikiame mūsų bibliotekos prenumeruojamas reikšmingiausias ir populiariausias duomenų bazes:

EBSCO Publishing – viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.

INFOLEX – tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika.

NAXOS Music Library – tai išsami muzikos duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų įrašai, atlikėjų biografijos, terminų žodynai, interaktyvūs muzikos kursai, tiriamieji darbai ir kt. „Naxos Music Library“ duomenys prieinami išmaniuosiuose telefonuose – tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę NML, kuria galėsite kurti grojaraščius, turėsite prieigą prie beveik 1,5 milijono įrašų ir galėsite klausytis muzikos bet kurioje vietoje.

Kas gali naudotis duomenų bazėmis?

Atsakyti į šį klausimą galima trumpai – visi! Nuo studento iki prezidento. Kaip rodo patirtis, kadangi dauguma mokymuisi ir studijoms skirtų elektroninių leidinių yra prieinami būtent per prenumeruojamas duomenų bazes, kokybiška ir patikima informacija, publikuojama moksliniuose žurnaluose, konferencijų ir kt. leidiniuose, pirmiausia yra reikalinga akademinei bendruomenei – mokslo, mokymosi ir studijų tikslams siekti.

Kita vertus, reikia nepamiršti, kad duomenų bazėse pateikiama ne tik mokslinė informacija. Šiuose vertinguose informacijos ištekliuose galima rasti pačios įvairiausios informacijos – mokslo populiariosios literatūros, plataus spektro informacijos muzikos ir kitų menų, religijos, verslo, istorijos, literatūros, filosofijos, medicinos, psichologijos, technologijų, mitybos, laisvalaikio ir kitomis pačiomis įvairiausiomis temomis. Todėl nepriklausomai nuo skaitytojų amžiaus, profesijos, žinių ir kompetencijų, prenumeruojamos duomenų bazės yra puikus įrankis visiems smalsiems žmonėms.

Kur kreiptis dėl prisijungimo slaptažodžių?

Dėl individualaus prisijungimo prie duomenų bazių kreipkitės el.paštu: [email protected]. Daugiau informacijos apie mūsų bibliotekos prenumeruojamas ir laisvos prieigos duomenų bazes rasite čia: Duomenų bazės.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas