Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Duomenų bazės mūsų bibliotekoje. Naudokis nemokamai!

Duomenų bazės mūsų bibliotekoje. Naudokis nemokamai!

Šiuolaikinė biblioteka – tai ne tik spausdintos knygos ar žurnalai. Beribės informacijos klodai sukaupti Duomenų bazėse, kurios internetu pasiekiamos kiekvienam bibliotekos skaitytojui.

Duomenų bazės yra informacijos saugyklos, kuriose saugomi įvairių tipų dokumentai, susisteminti tam tikra tvarka, kad kompiuterio programa galėtų greitai atrinkti pageidaujamus duomenų segmentus. Itin vertingos Duomenų bazės mums pasiekiamos tapo Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir atsiradus interneto ryšiui.

Jau daugelį metų mūsų Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos lankytojai turi galimybę nemokamai prisijungti prie įvairių duomenų bazių: Infolex, ELTA, NAXOS Music Library, EBSCO Publishing,  Eur-Lex, Lituanistika, Epaveldas, Elektroninė standartų parduotuvė ir kitos. 

Vienoje didžiausių EBSCO Publishing duomenų bazėje sukaupti įvairių mokslo sričių mokslo žurnalai. Šia baze naudojasi mokslininkai ir studentai.

NAXOS Music Library muzikos duomenų bazėje sukaupti klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodynas.

Duomenų bazės yra viso teksto ar bibliografinės, mokamos ir laisvos prieigos. Jose gali būti kaupiami įvairių mokslo sričių straipsniai. Mokslinę medžiagą talpinančios duomenų bazės itin svarbios visai akademinei bendruomenei.

Prisijungti prie kai kurių bibliotekos turimų Duomenų bazių galima ir iš namų. Tokiu atveju prisijungimo duomenų teiraukitės bibliotekos konsultanto.  

Lietuvos bibliotekose Duomenų bazės pradėtos prenumeruotos prenumeruoti 1991 metais. Įdomu tai, kad pirmosios duomenų bazės buvo gaunamos kompaktiniais diskais. 1995-1996 m. atsiradus interneto ryšiui Lietuvoje, buvo pereita prie tiesioginių duomenų bazių internete.

Daugiau apie mūsų bibliotekos Duomenų bazes skaitykite ČIA. Jeigu turite klausimų apie Duomenų bazes, rašykite el.p. [email protected].

Mindaugo Masaičio nuotraukoje – bibliotekos Mokymų auditorija. Informaciją apie mūsų specialistų rengiamus mokymus rasite ČIA.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas