lt

Į biblioteką – pasisemti geros nuotaikos

Į biblioteką – pasisemti geros nuotaikos

Laikotarpį nuo Vėlinių iki Kalėdų daug kas pavadina niūriausiu ir tamsiausiu metų laiku – temsta anksti, o saulė išlenda itin retai. Be to, jau kurį laiką kiekvienas iš mūsų patiriame didesnę ar mažesnę įtampą dėl nesibaigiančių ir negerėjančių naujienų iš Covid-19 fronto.

Mums rūpi bibliotekos lankytojų emocinė ir fizinė sveikata, tad pristatome priemones skaitytojų bei darbuotojų sveikatinimui, kurias nuo šiol galite rasti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. 

„Geros nuotaikos stotelė“

Šalia Meno ekrano III aukšte esančioje poilsio erdvėje rasite šviesos terapijos lempą. Ji naudojama esant ar siekiant išvengti nuotaikų svyravimų, depresijos, suteikti energijos, padeda pakelti ar susigrąžinti dingusį darbingumą. Tai ypač aktualu tamsiuoju metų laiku, kuomet trūksta natūralios dienos šviesos ir saulės. Lempos teikiamais privalumais gali pasinaudoti visi bibliotekos lankytojai. Svarbu laikytis gamintojo numatytos instrukcijos, kurią rasite šalia lempos: 

  • Atstumas tarp veido ir lempos turi būti nuo 15 iki 50 cm. Prisitaikykite pagal pageidavimą ir komfortą akims.
  • Nežiūrėkite tiesiai į lempą. Šviesos terapijos metu galite skaityti, rašyti, dirbti kompiuteriu, kalbėti telefonu, klausyti muzikos ar kt.
  • Nereikia sėdėti tiesiai priešais lempą.
  • Galite pasirinkti sau priimtiną trukmę šviesos terapijos seansui.
  • Po naudojimo išjunkite šviesą sukdami mygtuką į padėtį 0.
  • Jei per šviesos terapijos seansą pajusite akių skausmą ar kitą diskomfortą, nedelsdami nutraukite šviesos terapijos seansą.

 

Valo orą nuo virusų ir bakterijų 

Vaikščiodami po biblioteką jos erdvėse galite matyti neįprastą baltą įrenginį – tai mobilūs „oro valytuvai“, skirti oro dezinfekavimui uždarose patalpose. Šis prietaisas yra uždaro tipo ultravioletinis švitintuvas – oro recirkuliatorius, kuris dezinfekuoja patalpas nuo virusų ir peršalimo infekcijų (gripas, ūmi respiratorinė virusinė infekcija, ūmus respiratorinis susirgimas), bakterijų, mikrobakterijų ir pelėsių. Prietaisas yra patogiai kilnojamas po skirtingas bibliotekos patalpas.

  

Jeigu kyla klausimų, kreipkitės į bibliotekos konsultantus. Būkim sveiki!

 

Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA