lt

Į Elektrėnus – su trimis parodomis

Į Elektrėnus – su trimis parodomis

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka lankėsi Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur atvežė tris parodas – Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms skirtą parodą, parodą „Totoriai Vilniaus krašte“ ir leidinių parodą „Žymiausių menininkų biografijos“. 

Parodą apie Mariją Gimbutienę pristatė istorikas, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos bibliografas Linas Janulevičius. 2021 metai yra paskelbti archeologės, antropologės, archeomitologijos pradininkės Marijos Birutės Alseikaitės-Gimbutienės (1921-1994) metais. Marija Gimbutienė yra garsiausia lietuvė archeoetnologė. Sujungusi kelių disciplinų mokslus į vieną, ji kompleksiškai pažvelgė į Lietuvos proistorę ir  paliko gilų pėdsaką lietuvių etnogenezės tyrimuose. Parašė 23 knygas, kurios išgarsino Baltijos kraštų mitologiją ir istoriją visame pasaulyje, ragino domėjimąsi senosios Europos kultūra, iš ten kildino lietuvių pasaulėjautą.

Bibliotekininkė Jurgita Lazauskaitė pristatė parodą „Totoriai Vilniaus krašte“. 2021 metais minimos Lietuvos totorių istorijos ir kultūros, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino sąjungos su totoriais sudarymo 700-osios metinės. Totorių bendruomenė paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje, dalyvavo visuose karuose ir sukilimuose, kovodami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Parodoje pristatomas Vilniaus krašto totorių istorinis, kultūrinis, sakralinis paveldas. Paroda iliustruota nuotraukomis iš leidinių, skirtų Lietuvos tautinėms mažumoms ir istorinių leidinių.

Primename, kad Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka yra penkių Alytaus apskrities ir aštuonių Vilniaus apskrities savivaldybių viešųjų bibliotekų metodikos centras, teikiantis profesinę pagalbą (konsultavimas, mokymai, tyrimai ir analizės), bendradarbiaujantis su Vilniaus regiono bibliotekomis ir jų filialais, besidalijantis informacijos ištekliais, organizuojantis ir įgyvendinantis bendrus projektus bei renginius. 

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame išsamiau pristatome išvyką į Elektrėnus:

Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA