Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įspūdžiai iš tarptautinės konferencijos Šiauliuose

Įspūdžiai iš tarptautinės konferencijos Šiauliuose

Spalio 19-20 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Neįgalus žmogus: visuomenėje, šeimoje, bibliotekoje“. Pagrindinis konferencijos siekis buvo suburti kuo įvairesnius specialistus – ne tik bibliotekininkus, bet ir mokslininkus, ministerijų ar tarptautinių organizacijų (UNESCO) atstovus bei psichiatrus, kad į negalią būtų pažvelgta iš skirtingų perspektyvų. Žiniomis norėta pasidalinti su kuo didesniu skaičiumi dalyvių, kurie ne tik geriau suvoktų neįgaliųjų asmenų padėtį, bet ir imtųsi aktyvių veiksmų, padėsiančių mažinti įsivyravusią neįgaliųjų atskirtį visuomenėje, atrasti savą kelią į šalies bibliotekas.

Konferencija truko dvi dienas, kurių metu pranešimus skaitė ir sukaupta patirtimi dalijosi daugiau nei 20 pranešėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Švedijos. Gana didelis pranešėjų skaičius ir turima patirtis nulėmė, jog kalbėta itin skirtingomis temomis, pradedant negalios vaizdinio sąlygiškumo, požiūrio į neįgaliųjų asmenų iššūkius, jų integracijos visuomenėje, bibliotekose ir kitose kultūrinėse įstaigose galimybes, laisvalaikio praleidimo poreikius, bibliotekų suteikiamomis galimybėmis įvairias negalias turintiems asmenims, baigiant tarptautinių sutarčių ratifikavimo ar mobiliosios programėlės psichikos sveikatai gerinti pristatymu.

Antrąją konferencijos dieną Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos sukaupta patirtimi ir sėkme su asmenimis, turinčiais klausos negalią, dalijosi Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė, skaičiusi įtraukiantį pranešimą tema „Gyvenančius tyloje galime išgirsti?“. Kartu žinių apie neįgaliųjų poreikius ir situaciją visuomenėje konferencijos metu sėmėsi ir bibliotekos direktorius Petras Zurlys, vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė, vyriausioji bibliotekininkė Karolina Šutova ir vyresnioji bibliotekininkė Augustė Miškinytė.

Bibliotekos delegacijos nariai tiki, jog konferencijos metu gautos tiek teorinės, tiek praktinės žinios ne tik pravers kasdieniame darbe, bet ir kuriant tolesnius projektus, puoselėjant ryšius ir organizuojant veiklas, kurios dar plačiau atvers bibliotekos duris ir į bibliotekos gyvenimą įtrauks dar didesnį skaičių asmenų, turinčių negalią.

Augustė Miškinytė, Skaitytojų aptarnavimo centras

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas