Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Istorijos prie samovaro intriguoja ir stebina vilniečius

Istorijos prie samovaro intriguoja ir stebina vilniečius

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyksta lankytojų pamėgti edukaciniai užsiėmimai suaugusiems „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“. Tai edukacinių renginių ciklas, į kurį kviečiami visi, mėgstantys pasakoti ar klausytis įdomių istorijų.

Kaip pasakoja susitikimų idėjos autorė Zita Tiukšienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji bibliografė, tikslas yra paskatinti žmones dalintis įdomiais atsiminimais, asmeniniais užrašais, nuotraukomis. Edukaciniuose susitikimuose dalyvauja žinomi ir įdomių istorijų nestokojantys vilniečiai, kurie dalijasi savo pasakojimais. Susitikimai visiškai pateisina savo vardą: čia iš tiesų yra kaičiamas senasis samovaras, susirinkusieji pasidaro arbatos ir klauso įdomių liudijimų.

Vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė kiekvieno renginio pradžioje papasakoja apie tai, kaip svarbu saugoti egodukumentus – asmeninius laiškus, dienoraščius, dokumentus, atvirlaiškius ir pan. Juk po tam tikro laiko jie prabyla patys ir papasakoja mums, mūsų vaikams ar vaikaičiams pačių įdomiausių istorijų.

Šią savaitę vyko susitikimas, kurį Zita Tiukšienė apibūdina kaip patį įdomiausią iš visų buvusiųjų. Jo tema –  „Vilnietis nelegaliai kerta Berlyno sieną: prisiminimai“, nes būtent šiemet minime Berlyno sienos griūties 30-metį. Kas bus susitikimo pokalbininkas, buvo laikoma intriga, tik priartėjus lapkričio 28-ajai paaiškėjo, jog tai  mūsų bibliotekos vyresnysis bibliografas Linas Janulevičius.

Linas Janulevičius – istorikas, kultūros darbuotojas, vilnietis. Baigęs istorijos studijas Vilniaus universitete. Sovietmečiu mokėsi Maskvos universiteto aspirantūroje. Dėstė Vilniaus universitete. Yra prisidėjęs prie istorijos vadovėlių rengimo. Apie 1982 metus, mokslinių tyrimų tikslu, buvo išsiųstas Vilniaus universiteto į Potsdamo archyvą. Per tą laiką jis sugebėjo pereiti tuometinę Berlyno sieną ir apsilankyti mažai kam iš Rytų pasiekiamoje vakarinėje miesto dalyje. Maždaug po penkerių metų lankydamasis Berlyne, vėl nelegaliai kirto taip akylai saugotą sieną ir nepastebėtas grįžo atgal.

Susitikimo metu susirinkusieji Lino pasakojimo klausė užgniaužę kvapą, o vėliau, diskusijos metu, pasidalijo ir savo atsiminimais apie keliones sovietiniu laiku. Pasiklausyti Berlyno sienos istorijos atėjo ir bibliotekos darbuotojai, kurie po to prisipažino, kad net nenutuokė apie kolegos nuotykius. Tačiau visi sutarė, jog bibliografas Linas Janulevičius yra labai įdomus pasakotojas, kurio istorijų norisi klausyti vėl ir vėl.

Lino Janulevičiaus atsiminimų „Kaip aš nelegaliai kirtau Berlyno sieną“ galima rasti ir mūsų bibliotekos kraštotyros svetainėje „Vilnijos vartai“. Pateikiame nuorodą, kurią atsidarę puslapio apačioje rasite ir pasakojimą, ir autoriaus kelionėse pieštų Vokietijos vaizdų. Keliaudamas Linas mėgsta piešti matytas vietas. 

http://www.vilnijosvartai.lt/personalijos/janulevicius-linas-kaip-as-nelegaliai-kirtau-berlyno-siena-is-vilniecio-atsiminimu/

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas