Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jūratės Leikaitės „Animacinių filmų eskizų“ paroda

Jūratės Leikaitės „Animacinių filmų eskizų“ paroda

Jūratė Leikaitė-Aiškinienė - scenaristė, režisierė, dailininkė, iliustratorė, animatorė, prodiuserė. Visi menininkės sukurti filmai - lyg gyvenimo dienoraščiai, kuriuose atsispindi ne tik istorijos apie ją pačią, bet ir apie jos artimus žmones, aplinką. Ji sukūrė ciklą filmų, kuriuose originaliai interpretuojamos lietuvių šventės, papročiai ir sakmės...
Pasak Jūratės Leikaitės, didžiausia jos motyvacija kurti yra vaikai. Didžiausias atlygis - stebėti jų jautrią reakciją ir nuoširdžias emocijas.

Vos penkių minučių animacinis filmas kuriamas ilgai - kartais metus, kartais dvejus. Per tą laiką jis neatsiejamai gyvena drauge su autore, keičiasi drauge su jos gyvenimo įvykiais, nuotaikomis ir jausmais. Gal todėl kiekvieną gyvenimo etapą - filmą, autorė įpratusi vertinti lyg galimybę pažvelgti į save iš šalies. 

Siekiant kūrybinio tikslo, dailininkei svarbus kiekvienas proceso etapas, kiekviena detalė. Ji mėgaujasi ir filmo scenovaizdžio kūrimu, personažų charakterių improvizacijomis, piešinio motyvais ir dekoracijų spalviniais deriniais. Galiausiai visa tai susipina į vaizdinį, kuris vienaip ar kitaip atspindi ne tik kūrimo turinį, bet ir autentiškus išgyvenimus, nuotaikas, jausmus, kurių net ir norėdamas pakeisti jau negali.

Dailininkei labai patinka tapyti, tačiau, jos nuomone, paveikslai yra statiški: „Jie ištisus metus tik kabo ir tyli... o animacija juos priverčia judėti, kalbėti, jie įgyja charakterį ir nuotaiką“. Kartais menininkei tapymas yra tiesiog būdas prastai nuotaikai suvaldyti. Apmąstymuose gimsta piešinys, fantazija įsibėgėja, įsijungia melodiją, viskas atgyja ir skamba - čia ir yra tikrasis žavesys.

Parodoje pristatoma animacinio filmo „Taip Laima lėmė“ kelerių metų kūrybinė menininė aplinka, filmo scenų eskizai, tapybos ir grafikos darbai, kadruotės. Dailininkės ir režisierės Jūratės Leikaitės biografijoje - tai jau penkioliktasis, priešpaskutinis, iki šiol bene geriausiai įvertintas kūrinys, apdovanotas dviem „Sidabrinės gervės“ statulėlėmis: kaip geriausias 2011 metais Lietuvoje sukurtas animacinis filmas ir už geriausią filmo garso takelį.

Nenuilstanti, pilna idėjų ir energijos dailininkė įžengia į kitą savo kūrybos ir gyvenimo etapą ir, tikėkimės, toliau džiugins savo gerbėjus originaliais plačios jausmų ir spalvų amplitudės darbais.

Menininkės paroda veiks Vaikų bibliotekoje, Kūrybinėje laboratorijoje, iki 2017 m. kovo 13 d. 
Kviečiame apsilankyti!

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas