lt

#KalėdosBibliotekoje

Darbo laikas per šventes

Informuojame lankytojus, kad per šventinį laikotarpį dirbsime štai tokiu ritmu:

 • Gruodžio 28, antradienį, dirbame 11-17 val.
 • Gruodžio 31, penktadienį, dirbame 11-18 val.
 • Sausio 1, šeštadienį, nedirbame.

Pristatome besibaigiančių 2021-ųjų metų šventinio laikotarpio naujienas bibliotekoje.

Staigmena mylimam skaitytojui

Visą gruodžio mėnesį iki pat šv. Kalėdų paruošėme staigmeną savo skaitytojams! Kiekvieną dieną skirtingoje bibliotekos erdvėje darbo laiku paslėpsime po saldžią dovanėlę. Vieną dieną ji gali slėptis skaitykloje, kitą dieną – lentynoje tarp knygų, dar kitą – Vaikų bibliotekoje ir t.t. Jeigu supakuotą dovanėlę surasite Jūs – drąsiai imkite, neškite namo ir skanaukite! Na, o jeigu radę dovanėlę, nufotografuosite ją ir su žymele #Mickevičiausbiblioteka ir #KalėdosBibliotekoje publikuosite socialiniame tinkle Instagram, su jumis pasidžiaugsime ir mes!

Kalėdų eglė bibliotekoje

Kasmet puošiame kalėdinę eglę – šiemet ją rasite III aukšte esančiame Abonemente. Tvarumo idėjos mums labai svarbios ir artimos, tad nekilo abejonių, kad ir šiemet eglę puošime savo rankų darbo žaisliukais iš antrinių žaliavų. Bibliotekos dailininkė Kristina Karvelytė kolegoms organizavo kūrybines dirbtuves, kurių metu eglės papuošimus lankstėme ir klijavome iš panaudoto kartono bei popieriaus. Bibliotekos eglė šiemet ypatinga, nes sušildyta darbuotojų rankų prisilietimo!

Jau tradicija tapo kalėdinę eglę puošti ir bibliotekos kieme. Šventinėmis švieselėmis sužibs ir vienintelis Sofijos ir Juozapo Tiškevičių rūmų, kuriuose įsikūrusi biblioteka, balkonėlis. Jį, kaip ir lauke papuoštą eglę, kviečiame apžiūrėti įėjus į bibliotekos kiemą. Na, o vaikų bibliotekoje Jūsų laukia netradicinė eglutė iš knygų – aplankykite ir ją!

Ar jau parašei sveikinimą?

„Kalėdų senelio paštas“ šiemet įsikūrė Dalykinės literatūros erdvėje III aukšte. Čia galite parašyti sveikinimą ir linkėjimą artėjančių švenčių proga kitiems bibliotekos lankytojams. Parašę sveikinimą, pakabinkite jį ant tam skirtos virvutės – tegul atėjusieji pasidžiaugia Jūsų linkėjimais. Ir nepamirškite perskaityti ten jau esančių sveikinimų – šypsena ir gera nuotaika garantuota.

Žiemiškų knygų paroda

III bibliotekos aukšte esančiame Abonemente rasite bibliotekininkų parengtą leidinių parodą „Žiemos kronikos“ žiemos ir artėjančių švenčių tema. Vartykite ir patikusią knygą pasiskolinkite skaityti į namus. 

Vaikų bibliotekoje taip pat rasite kalėdinių knygų parodą, kurią palydi posmai iš A. Marčėno poezijos. Aplankykite! 

Šventiniai konkursai feisbuke

Pasiruošimas šv. Kalėdoms – Adventas – tęsiasi keturias savaites. Šia proga gruodžio mėnesį kiekvieną savaitę bibliotekos socialiniame tinkle Facebook rengiame konkursus, kuriame kviečiame laimėti lietuvių autorių knygas. Kviečiame užsukti į bibliotekos Facebook ČIA.

Kalėdų paštas vaikams!

Visuomet norėjai sužinoti, ką Kalėdoms tau palinkėtų Haris Poteris? Arba koks kitas mėgiamos knygos herojus? Tau labai pasisekė, nes Vaikų bibliotekoje atsirado stebuklinga pašto dėžutė, į kurią gali įmesti laišką, parašytą kuriam nors iš knygų veikėjų ir gauti atsakymą! Dėžutė stovi Labirinto pradžioje. Šalia rasi ir šaunių kalėdinių knygų rekomendacijų parodą, tad nesiskuklink, pasiskolink tą, kuri tau atrodo įdomi! 

Tavo laiškų laukia:

 • Alisa iš Stebuklų šalies;
 • Hermiona Įkyrėlė;
 • Kakė Makė;
 • Karlsonas;
 • Pepė Ilgakojinė;
 • Mažasis princas;
 • Merė Popins;
 • Ronis Vizlis;
 • Haris Poteris;
 • Mikė Pūkuotukas;
 • Elza;
 • Snieguolė.

Specialaus popieriaus laiškui duos bibliotekininkė, drąsiai jos jo paprašyk. Laiške nepamiršk nurodyti savo vardo, pavardės ir amžiaus. Atsakymą atsiimti bibliotekoje galėsi nuo 2022 m. sausio 3 d.!

Nuoširdžiai dėkojame, kad ir šiuos 2021-uosius metus buvote mūsų skaitytojai ir renginių, edukacijų, parodų lankytojai. Linkime jaukaus pasiruošimo šventėms!

 

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA