Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Klasikos gerbėjus kviečiame į muzikinius „Susitikimus“

Klasikos gerbėjus kviečiame į muzikinius „Susitikimus“

 

Dainininkė Agnė Sabulytė ir muzikos profesorė Raminta Lampsatytė kviečia į penkių nemokamų koncertų ciklą „Susitikimai“ Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje balandžio 12 dieną prasideda ir iki vėlyvo rudens vyks dainininkės Agnės Sabulytės ir pianistės, muzikos profesorės Ramintos Lampsatytės inicijuojamas koncertų ciklas „Susitikimai“. Jame pristatoma Lietuvoje retai atliekama ar visai neskambėjusi įvairių šalių kompozitorių kūryba.

Numatyti penki susitikimai, kuriuose menininkės kviečia žiūrovą susipažinti su prancūzų kompozitoriaus ir pianisto, vieno iš XX amžiaus pirmojo ketvirčio Europos muzikos reformatorių Erik Satie kūryba ir gyvenimu; Lietuvos išeivijos kompozitoriais; amerikiečių klasikinės muzikos kompozitoriumi ir rašytoju Ned Rorem, geriausiai žinomu dėl savo meninių dainų; folkloro ir akademinės muzikos sinteze garsėjančiais Benjaminu Brittenu, Luciano Berio ir Juditha Weir; japonų muzikos lobynu.

Muzika ir istorijos iš kompozitorių gyvenimo

Agnė Sabulytė džiaugiasi po pertraukos, kurioje buvo daug įkvepiančių patirčių tango, elektroninės muzikos, performanso žanruose, sugrįžtanti į klasikinės muzikos sceną: „Šiuolaikinėmis idėjomis pulsuojančiam Vilniui, manau, pritiks impresionizmo pradininko Erik Satie perliukai ir amerikiečių neoromantinio stiliaus dainų kūrėjo Ned Rorem dainos, ryški Lietuvos išeivijos kompozitorių kūryba. Man, kaip artistei, yra ypatinga dovana programą rengti su pianiste, Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesore Raminta Lampsatyte. Šia dovana noriu dalintis. Profesorė žino tiek daug apie kiekvieną kompozitorių, jo gyvenimą (su kai kuriais buvo pažįstama), kad jau vien jos klausytis yra labai vertinga, o kur dar muzika! Džiaugiuosi bendradarbiavimu su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka, kuri prisideda prie kultūrinio vyksmo Lietuvoje“.

Kamerinės muzikos kultūra bibliotekoje

Nemokami koncertai vyks bibliotekos Didžiojoje salėje, kuri mena Juozo ir Sofijos Tiškevičių rūmų dvasią. „Tokių renginių metu skaitytojams atsiskleidžia bibliotekos lobynų sintezė su menu, parodoma materialių kūrinių raiška per gyvai atliekamus kūrinius – dainas, muziką, dailę. Bibliotekos lankytojai gali pajausti, išgirsti, pamatyti tai, kas guli bibliotekos lentynose”, – sako Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji renginių organizatorė Rūta Skorupskaitė.

Profesorė Raminta Lampsatytė pritaria, kad biblioteka yra ideali vieta naujoms idėjoms ir kamerinės muzikos kultūrai: „Šiais metais planuojame Lietuvoje ne taip gerai žinomos klasikos koncertų ciklą, o ateityje – susitikimų ciklą apie Vakarų Europos salonų kultūrą“.

Pirmasis koncertas „Erik Satie. Kūryba ir gyvenimas“ vyks balandžio 12 dieną 18 valandą, jame skambės ryškiausi kompozitoriaus kūriniai, išgirsime profesorės Ramintos Lampsatytės pasakojimų apie kūrėjo gyvenimą. Visą koncertų ciklo programą galima rasti bibliotekos interneto svetainėje www.amb.lt.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas