Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Koks yra kelias į laimę? Susitikimas su vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu

Koks yra kelias į laimę? Susitikimas su vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu

Vienuolis Kęstutis Marčiulynas (Bo Haeng Sunim) jau daugiau nei 20 metų praktikuoja zen įvairiuose Pietų Korėjos bei Japonijos budistų vienuolynuose. Kiekvienų metų rudenį ir pavasarį sugrįžęs į Lietuvą jis noriai dalijasi sukaupta patirtimi ir išmintimi: dalyvauja susitikimuose, veda seminarus, rodo spektaklius. Vienuolis Bo Haeng Sunim yra labai laukiamas ir mėgstamas savo šalyje – į susitikimus vos telpa visi norintys, 2017 metais pasirodė ketvirtasis knygos „Laiškai iš Drakono kalnų“ leidimas. Spalio 19 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko jau trečiasis susitikimas su zen vienuoliu. Šįkart K. Marčiulynas kalbėjo apie laimę.

Kas yra laimė? Šį klausimą dažnai užduoda į susitikimus atėję klausytojai. K. Marčiulynas laimę aiškina taip: „Žmogaus laimė priklauso nuo to kiek jis pats yra sau šeimininkas, kiek jis geba atskirti išorę ir vidų. Kiek viduje yra dvasinės jėgos, kuri padėtų atsilaikyti nuo bet kokios išorinės įtakos – tai vienos pagrindinių pamokų, kurių ir mokomasi vienuolynuose, tačiau, deja, čia to niekas nemoko. Atvirkščiai – mūsų šiandieninėje visuomenėje vis labiau norima prasiskverbti į žmogaus vidų ir daryti jam įtaką, manipuliuoti. Įvairios reklaminės kampanijos, propaganda kiekvieną dieną stengiasi įtraukti kuo daugiau žmonių“.

Vienuolis pripažino, kad įsiklausyti į save nėra lengva, tačiau, galima tai pradėti nuo mažų įpročių, pavyzdžiui, praktikuoti dėkingumą, kuris yra vienas didžiausių laimės kūrėjų: „Reikia atsikelti džiaugsmingai. Kai atsikeliate, pirmiausia ką turite padaryti tai padėkoti, kad atsikėlėte, nes galėjote ir neatsikelti“.

Kitas svarbus laimės elementas, kuriuo pasidalino K. Marčiulynas – tai ramus protas: „Kai protas ramus, tuomet jokia išorės jėga negali tavęs paveikti ir kitaip formuoti“.

Susitikimo metu K. Marčiulynas daug dėmesio skyrė laisvės temai ir tai siejo taip pat su laime bei vidine ramybe: „Žmonės yra formuojami ir nėra laisvi. Jie net patys nesuvokia kodėl vienaip ar kitaip elgiasi, kodėl perka tam tikras prekes, sako tam tikrus žodžius, skaito vienokias ar kitokias knygas. Iš išorės žmogus gali atrodyti laisvas, tačiau nežinia kaip yra viduje, jis gali būti visiškai nelaisvas ir nelaimingas“.

Marčiulynas susitikime nemažai pasakojo ir apie gyvenimo vienuolyne kasdienybę. Supažindino su ten vyraujančia tvarka. Anot vienuolio: „Išlikti vienuolyne nėra lengva, ypač kai esi kitos tautybės ir labai skiriesi nuo ten gyvenančių žmonių. Vienas sudėtingiausių dalykų vienuolyne yra išsirinkti gerą mokytoją, kuris tave padarys laisvu. Mokytojai vienuolyne dalijasi savo išmintimi tik tuomet, kai mokiniai klausia ir domisi“.

Vienuolis teigia, kad jo siekis yra paskatinti žmogų susimąstyti. Bibliotekoje vykusi prasminga diskusija, nuoširdus vienuolio bendravimas ir dalijimasis savo išmintimi bei išgyvenimais turbūt ne vieną paskatino susimąstyti ir įsiklausyti į save.

Be šio susitikimo, vienuolis yra numatęs dar ne vieną paskaitą savo tautiečiams. Tikimės, kad ir kitais metais, po praktikos vienuolyne į Lietuvą atvykęs K. Marčiulynas, vėl svečiuosis mūsų bibliotekoje ir įneš naujų idėjų bei minčių.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas