lt

Kovo mėnesį – net keturios naujos parodos

Kovo mėnesį – net keturios naujos parodos

Kovo mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje pristatome keturias naujas parodas.

Liudviko Pociaus tapybos darbų paroda

Liudvikas Pocius (1940 – 2021) studijavo tapybą ir monumentaliąją dailę Vilniaus dailės institute (Dailės akademija). 1966 m. pradėjo dalyvauti parodose, 1967 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, o 2005 m. buvo suteiktas Meno kūrėjo statusas. Liudvikas Pocius labai mėgo tapyti pavasario ir vasaros gamtą. Važiuodavo susikrovęs visus reikmenis į Vilnelės slėnius ar Trakų apylinkes... Žavėjo Nemuno vingiai ir senieji ūksmingi parkai su paslaptingom alėjom ir tvenkiniais. Patiko gėlės. Daug laiko praleido tapydamas Vilniaus botanikos sode. Gerai žinojo kokios gėlės kada ir kur žydi, tuomet prapuldavo ilgam. Liudvikas Pocius yra nutapęs gausią peizažų ir natiurmortų kolekciją, sukūręs įspūdingų įžymių žmonių portretų. Išbandė jėgas ir taikomosios grafikos srityje – apipavidalino keliolika knygų, sukūrė keletą firmų ženklų, Lietuvos pinigų projektų konkurse laimėjo II premiją. Jo sukurti vitražai papuošė daugiau nei dvidešimt visuomenės ir sakralinės paskirties objektų.

Parodą kviečiame apžiūrėti II aukšte esančioje Parodų salėje iki kovo 31 d.

Alvydo Goštauto darbų paroda, skirta Vilniaus gimtadieniui

Alvydas Goštautas gimė Vilniuje, baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, vėliau – Vilniaus dailės institutą. Parodose dalyvauja nuo 1980 metų. Dirba oforto, medžio raižinio, akvarelės, pastelės ir kitomis technikomis. A. Goštauto darbus yra įsigiję privatūs kolekcionieriai iš 120 valstybių. Dalyvavo bienalėse Belgrade, Cacak (Serbija), Jerevane, parodose Turkijoje, Lenkijoje, Čikagoje, Vilniuje ir kt. Autoriui suteiktas meno kūrėjo statusas. Dabar gyvena Vilniuje.

Paroda veikia Vilnistikos skaitykloje II aukšte iki balandžio 29 d.

Mokinių paroda, skirta Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorijai

Artėjant Kovo 11-ajai, bibliotekoje eksponuojame mokinių darbų parodą, skirtą Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorijai. Tai Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ paroda.

Paroda eksponuojama Dalykinės literatūros erdvėje III aukšte.

Meno ekrane – Julijonos Biveinytės (Juli) videoklipas

Nuo kovo mėnesio bibliotekos Meno ekrane – muzikos kūrėjos ir atlikėjos Julijonos Biveinytės (Juli) videoklipas sukurtas pagal dainą „last song“ iš pirmojo Juli EP albumo „deep end“. Užsukite išgirsti!

Meno ekraną rasite III aukšte laisvalaikio erdvėje šalia Mickevičiaus skaityklos.

Mindaugo Masaičio nuotraukų galerijoje – akimirkos iš šių parodų.
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA