lt

Kviečiame šeštadienį į Žolynų turgų bibliotekos kieme!

Kviečiame šeštadienį į Žolynų turgų bibliotekos kieme!
Birželio 19 d., šeštadienį, likus kelioms dienoms iki stebuklingosios Rasų nakties, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme vyks Žolynų turgus.
 
Šis renginys – tai nuo 2007 metų atgaivinta XX a. pr. menanti Vilniaus tradicija. Vidurvasarį vykdavusiame kermošiuje būdavo prekiaujama vaistažolėmis, gėlėmis ir kitais gamtos teikiamais produktais, kurie tuo metu – artėjant trumpiausiai metų nakčiai – atskleidžia savo geriausias savybes. 
 
Šiemet Žolynų turguje bus galima įsigyti žolelių, gėlių, prieskonių, natūralių kūno priežiūros priemonių, kulinarijos gaminių ir kitų produktų iš gamtos bei tautodailės dirbinių.
 
PROGRAMA
 
11.00 Atidarymas
12.00 Folkloro grupės „Rana“ koncertas
13.00 Apie augalų džiovinimą (Rasa Buslavičienė, „Žolynų namai“)
14.00 „Daiktų pasakos iš puodo“ (Stalo teatras)
15.00 „Laukiniai augalai Lietuvos istorinėje virtuvėje“ (Rimvydas Laužikas)
16.00 Pokalbiai su prekeiviais
17.30 Grupės „Baltos varnos“ koncertas
18.30 Viktorina
20.00 Grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas
 
Renginio metu veiks Vaikų kampas – čia bus žaidimai ir mažiems, ir dideliems: kaladėlių bokštai, kukurūzų futbolas, žiedynės bei kitos linksmybės.
 
Renginys nemokamas, tačiau į jį patekti bus galima turint galimybių pasą. Laikantis šiuo metu galiojančių rekomendacijų dėl saugumo, į Žolynų turgų atvykstantys lankytojai bus registruojami. Siekiant išvengti nepatogumų prie vartų, užsiregistruoti galima ir iš anksto, įsigyjant nemokamą renginio bilietą: https://bit.ly/3zrTp7B.
 
Renginį organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
 
Daugiau informacijos apie Žolynų turgų rasite Facebook.
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA