Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Legendinės knygos „Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ atgimimas

Legendinės knygos „Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ atgimimas

Lapkričio 22 dieną Didžiojoje salėje vyko knygos „Lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“ pristatymas. Tai naujas Vytauto Steponaičio 1956 metais paskelbto rinkinio leidimas, papildytas melodijomis, abėcėline žaidimų ir pramogų rodykle. Renginį pradėjusi jo vedėja Loreta Stoliarovienė paminėjo, kad šis leidinys yra svarbus visai Lietuvos švietimo bendruomenei, ypač mokyklų ir darželių pedagogams. Tačiau nereikia manyti, kad knyga skirta tik vaikams. Joje esantys senieji jėgos žaidimai skirti suaugusiesiems. 

Renginyje dalyvavo Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Sandra Daugirdienė bei leidyklos „Raidynėlis“ direktorė Angelė Rinkevičienė. Būtent šios dvi įstaigos suvienijo jėgas ir papildyta knyga atgimė iš naujo. Savo kalbose prelegentės paminėjo tikinčios, kad šią knygą pamėgs ne tik ugdymo įstaigos, bet ir šeimos, o žaidimai, aprašyti joje, bus žaidžiami, pavyzdžiui, giminės susibūrimuose.

Knygoje aprašytus žaidimus visiems susirinkusiems rodė Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Pamedėlis“, vadovaujamas Lijanos Šarkaitės-Vilumos. 

Staigmena susirinkusiems tapo lietuviškų ristynių bei senųjų dvikovų pristatymas. Tomas Gervė parodė kelis lietuviškų ristynių judesius, kuriuos savo knygoje prieš daugiau kaip 60 metų aprašė ir Vytautas Steponaitis. Sužinojome, kad lietuviškos ristynės yra įtrauktos į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą, o jų pasirodymai kasmet rengiami per Užgavėnes Liaudies buities muziejuje.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas